WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

6 przydatnych akcesoriów dla fanów sportów rakietowych

11 lipiec 2016

W poprzednich moich wpisach omówiłem większość kwestii, pojawiających się przy pierwszym kontakcie ze sportami rakietowymi. Z czasem i doświadczeniem zaczyna pojawiać się potrzeba kolejnych akcesoriów. Lubimy korzystać z produktów, które zapewniają jeszcze większy komfort podczas uprawiania sportu, a ponieważ każdy z nas jest inny i posiada inne preferencje, przygotowałem listę akcesoriów, które mogą się przydać fanom sportów rakietowych. Zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Wszystkie poniższe akcesoria mają sprawić, by każdy mógł czuć się w trakcie gry bardziej komfortowo, a osiągane wyniki były jeszcze lepsze. Dlatego warto spróbować zagrać parę razy z ich wykorzystaniem i doświadczyć na własnej skórze czy warto :).

05aa

TŁUMIK DRGAŃ

Mówiąc kolokwialnie, jest to kawałek gumy. Jego zadaniem jest pochłonięcie drgań powstających w trakcie uderzenia rakietą tenisową, chroniąc w ten sposób rękę grającego przed ich konsekwencjami. Ma to też duży wpływ na komfort oraz czucie samego uderzenia. Jest to oczywiście bardzo indywidualna sprawa.
Tłumiki drgań dzielą się na dwa typy: wąski (przeważnie okrągły lub kwadratowy) i szeroki (podłużny kształt). Ten pierwszy zakładany jest między dwie struny pionowe i nasuwany do struny poziomej u dołu główki rakiety. Drugi zakładany jest w tym samym miejscu, ale na 6 strun pionowych.

05a

TAŚMA OCHRONNA

Jest to taśma, która ma ochronić gromet (plastikowy element ochronny na główce rakiet tenisowych i squashowych). W obu tych dyscyplinach (a zwłaszcza w squashu) gromet narażony jest na uszkodzenia, a co za tym idzie, mogą zniszczyć się przelotki (plastikowe elementy, przez które wychodzi naciąg z ramy), co skutkuje koniecznością wymiany całego grometu lub całej rakiety.

05b

STABILIZATOR NADGARSTKA I ŁOKCIA

To opaska podtrzymująca mięśnie, mająca uchronić użytkownika przed pojawianiem się lub pogłębianiem urazu nadgarstka lub łokcia. Mechanizm funkcjonowania opiera się na usztywnieniu i zamortyzowaniu danej części ręki.

05c

TAŚMA DOCIĄŻAJĄCA

Niektórzy gracze w pewnym momencie stwierdzają, że potrzeba im paru dodatkowych gramów na rakiecie, by dodać sobie trochę mocy do uderzenia. W tej sytuacji nie ma sensu kupować od razu nowej rakiety (chyba że chcemy zmienić jeszcze jakieś parametry), a wystarczy zastosować ołowianą taśmę, przyklejając ją po wewnętrznej stronie ramy.

05d

SENSORY

Wraz z postępem technologicznym w każdej dziedzinie życia człowieka, wprowadzane są nowe rozwiązania i możliwości. Od około 2 lat, producencie sprzętu tenisowego prześcigają się w tworzeniu sensorów analizujących uderzenia gracza. W rezultacie urządzenia te rejestrują liczbę, prędkość i rotację uderzeń, czas gry, niektóre centryczność uderzenia (miejsce kontaktu piłki z naciągiem); ukazują postępy gracza, a całość powiązana jest ze społecznością, w której można porównywać się do innych użytkowników.
Miejsce montażu takiego sensora jest różne – w zależności od producenta.

05e

ADAPTER RĄCZKI

Jest to duży kawałek gumy, który nakłada się bezpośrednio na rączkę rakiety tenisowej w celu powiększenia jej o jeden rozmiar. Adapter należy nałożyć na rączkę rakiety po wcześniejszym zdjęciu wszystkich owijek i podgrzać opalarką. W ten sposób guma zacznie się kurczyć i zaciśnie się na stałe, pogrubiając chwyt.

05f

Osobiście na co dzień korzystam z tłumika drgań – bez niego uderzenie brzmi dla mnie dziwnie (można się śmiać, ale w tenisie dźwięki też są istotne), a samo czucie uderzenia jest zupełnie inne i nieprzyjemne dla mojej ręki. Miałem również przyjemność korzystać z rozmaitych sensorów obecnych na rynku i powiem szczerze, że jest to fajna zabawa, szczególnie jeśli lubi się mieć konkretne dane oraz lubi się bić własne rekordy i poprawiać wyniki.

A z jakich akcesoriów Wy korzystacie? Co możecie powiedzieć o powyższych? Zapraszam do dyskusji! 🙂

Adam

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu