WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Aplikacja do biegania - jaka aplikacja do biegania do mierzenia km i kcal?

17 August 2020

Biegasz i walczysz o lepszy wynik? Przyda ci się sprawdzona aplikacja do biegania. Zobacz, jakie apki biegowe są popularne i jakie mają funkcje. Większość aplikacje do biegania to darmowe wersje, które można pobrać w ciągu kilku minut, aby od razu cieszyć się treningiem.

Jak wybrać najlepszą aplikację do biegania?

Patrząc na swoje potrzeby. Wiele aplikacji posiada podobne funkcje, jednak niektóre liczą tylko podstawowe wyniki. W większości są to darmowe wersje aplikacji dla biegaczy. Wybierając aplikację, zwróć uwagę na:

  • to, jakie chcesz mieć w niej funkcje – czy aplikacja ma być tylko mapą do orientacji w terenie, czy ma dokładnie pokazać wszystkie twoje wyniki?
  • to, czy aplikacja działa sprawnie w trybie offline (najlepiej sprawdzić opinie użytkowników przed pobraniem),
  • to, ile baterii “zjada” działanie danej apki biegowej,
  • to, czy używanie aplikacji jest intuicyjne – jeśli musisz szukać kilka minut najprostszych funkcji, to aplikacja może być niewygodna w użyciu,
  • niezawodność (czy aplikacja się nie zawiesza lub nie “wywala” podczas trasy),
  • oraz to, czy podoba ci się interfejs aplikacji.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z bieganiem, zacznij od darmowych aplikacji. W ten sposób będziesz łatwo monitorować swoje wyniki. Gdyby po jakimś czasie okazało się, że bieganie “to nie to”, nie będziesz żałować wydanych pieniędzy. Podobnie postępuj z odzieżą biegową: nie kupuj od razu najdroższych ubrań. nie musi kosztować wiele, warto mieć jego podstawową wersję (dla własnego komfortu), a dopiero po kilku tygodniach można pomyśleć o gadżetach biegowych. Mogą to być m.in zegarki do biegania, zegarki z GPS.

Darmowa aplikacja do biegania – Endomondo

Sporą część aplikacji do jazdy na rowerze można wykorzystać jako aplikacje do biegania. Przykładem jest popularne Endomondo, dostępne w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. W większości przypadków zupełnie wystarczy nam wersja darmowa, pokazująca przebyty dystans, międzyczasy i spaloną liczbę kalorii.

Endomondo rzadko się zawiesza, ale najlepiej sprawdza się na trasach miejskich (pod względem orientacji w terenie). Poza miastem, w lasach i na dzikich ścieżkach Endomondo często “nie widzi” danej drogi, bo nie posiada jej na mapie. Dlatego jeśli biegniemy w nieznane i chcemy sprawdzić nowy teren biegowy, to podczas używania Endomondo musimy liczyć przede wszystkim na własną orientację w terenie.

Jaka aplikacja do biegania? Może Zeopoxa Bieganie & Jogging?

Ta aplikacja posiada tylko darmową wersję. Wszystkie jej funkcje są więc od razu dostępne. Poza monitorowaniem przebytych kilometrów, spalonych kalorii i mapowaniem trasy ma też możliwość wytyczania celów treningowych.

Ta aplikacja do biegania działa jak dodatkowy motywator – wysyła nam powiadomienia, jeśli ukończymy określony cel treningowy. Dodatkowo Zeopoxa Bieganie & Jogging umożliwia obliczanie BMI za pomocą wbudowanego kalkulatora BMI.

Running by Runtastic – aplikacja do biegania dla początkujących i zaawansowanych

Ta aplikacja służy zarówno do biegania, jak i jazdy rowerem. Jest darmowa. Śledzi przebyty dystans, czas i międzyczasy, spalone kalorie i pozostałe podstawowe funkcje. Używające tej aplikacji możemy ustalić cele treningowe. Running by Runtastic posiada opcję automatycznej pauzy podczas braku ruchu. Dodatkowo ma powiadomienia głosowe, więc podobnie jak Endomondo co kilometr da nam znać, jak nam idzie… a raczej biegnie!

Na rynku dostępnych jest mnóstwo aplikacji do biegania, co wskazuje na popularność tego sportu. Jeśli nie wiemy, którą wybrać mimo wskazówek, najlepiej sprawdzi się metoda prób i błędów. Wystarczy ściągnąć trzy najbardziej interesujące nas aplikacje biegowe, a potem wykonać trzy treningi, używając ich po kolei. W ten sposób od razu będziemy wiedzieli, z jaką aplikacją biega nam się najlepiej.

Co jeśli chcę znać wyniki, ale nie chcę używać apki do biegania?

Alternatywą dla aplikacji do biegania są wspomniane wcześniej zegarki biegowe. Dzięki nim nie musimy martwić się o to, gdzie schować telefon podczas biegania. Zegarek wygodnie zakładamy na nadgarstek i biegniemy przed siebie. Jeśli jednak wolimy używać aplikacji do biegania, możemy sprawdzić pasy biegowe wśród akcesoriów do biegania dla biegacza i biegaczki. W takich pasach wygodnie schowamy komórkę, klucze, a nawet mały żel energetyczny na dłuższe wybieganie.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE

Bieganie na czczo czy po śniadaniu - który trening jest lepszy?

Bieganie na czczo czy po śniadaniu - który trening jest lepszy?
BIEGANIE

Slow jogging - jak biegać japońskim truchtem?

Slow jogging - jak biegać japońskim truchtem?
BIEGANIE

Jak poradzić sobie z kolką przy bieganiu?

Jak poradzić sobie z kolką przy bieganiu?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu