WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Największe skateparki w Poznaniu

06 August 2021

Fani deskorolki, bmixów i hulajnóg to dziś zdecydowana większość młodzieży. Ten rodzaj hobby pochłania bez reszty rosnącą liczbę osób, dlatego skateparki zaczynają pojawiać się w polskich miastach coraz częściej. Poznaj listę najlepszych skateparków w Poznaniu, czyli stolicy Wielkopolski.

Skatepark Wyspa

Skatepark Wyspa zlokalizowany jest przy Osiedlu Piastowskim 106A w poznańskiej dzielnicy Rataje. Obiekt ten został wyposażony w przeszkody takie jak quarter pipe, grindbox, piramida czy london gap. Warto zaznaczyć, że najwyższa rampa ma ponad 3,5 metra wysokości, dzięki czemu w skateparku Wyspa dobrze poczują się także zaawansowani deskorolkowcy. Oczywiście deskorolki to nie jedyny sprzęt na jakim można jeździć w skateparku Wyspa, ponieważ często ćwiczą tam także fani bmixów, rolek czy hulajnogi. Warto zaznaczyć, iż skatepark czynny jest

  • w sezonie letnim (1 maja – 30 września) codziennie w godzinach od 9.00 do 19.00,
  • w sezonie zimowym (1 październik – 30 kwiecień) w dni powszednie od 11.00 do 19.00, zaś w weekendy i święta od 9.00 do 19.00.

Ważną informacją jest także nakaz noszenia kasku ochronnego oraz kompletu ochraniaczy przez cały czas jazdy. W sezonie letnim pobierana jest opłata za wejście na skatepark w wysokości 5 złotych. Opłata upoważnia do całodziennego korzystania z obiektu.

Skatepark Stefana Batorego

Skatepark ten znajduje się na osiedlu Stefana Batorego, w bliskiej odległości od szkoły podstawowej nr 67. Warto zaznaczyć, iż obiekt został świeżo wyremontowany – wylano nowy beton i postawiono nowe przeszkody, takie jak quarter, funbox, ławka, rampy i poręcze. Warto zaznaczyć, że skatepark na osiedlu Stefana Batorego otwarty jest przez 7 dni w tygodniu od 8.00 do 21.00, zaś wstęp na teren obiektu jest darmowy. Skatepark ten cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Rozmieszczenie poszczególnych przeszkód jest typowe dla skateparków dedykowanych deskorolkowcom, jednakże na bmxie, rolkach czy hulajnodze także można komfortowo jeździć i wykonywać rozmaite triki.

Skatepark w Parku im. Karola Marcinkowskiego

Wymieniając najlepsze skatepark Poznań, nie sposób pominąć skateparku w Parku im. Karola Marcinkowskiego. Obiekt ten znajduje się w południowej części parku i charakteryzuje się zadowalającą ilością przeszkód. Dzięki temu odnajdują się tam zarówno osoby dopiero zaczynające przygodę z deskorolką, a także zaawansowani skaterzy. Rampy, funboxy, poręcze, grindboxy – skatepark w parku im. Karola Marcinkowskiego posiada wszystkie najważniejsze elementy, które pozwalają uczyć się początkującym, a także szlifować swoje umiejętności doświadczonym saketerom. Obiekt otwarty jest całą dobę, a także całkowicie darmowy. Na uwagę zasługuje także oświetlenie, które pozwala jeździć nawet wieczorami.

deskorolka w poznaniu
fot. pixabay

Skatepark Rampa Malty

Mały, kameralny skatepark, który znajduje się przy ulicy Szpaków na poznańskim osiedlu Przemysława. Choć obiekt jest mały, to znajdują się na nim wszystkie najpotrzebniejsze przeszkody, które pozwalają doskonalić triki i szlifować umiejętności jazdy na desce, bmxie i rolkach. Warto zaznaczyć, że jest to dość rzadko używany skatepark, dzięki czemu można liczyć na spokój i mały ruch. Na uwagę zasługuje również fakt, iż jest to skatepark, który dostępny jest 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Co więcej, obiekt czynny jest także po sezonie letnim, dzięki czemu można na nim jeździć nawet późną jesienią.

Największe skateparki w Poznaniu – podsumowanie

W stolicy wielkopolski znajduje się całkiem spora ilość dobrze wyposażonych skateparków. Dzięki temu odnaleźć się w nich mogą zarówno początkujący amatorzy deskorolki, jak i profesjonalni skaterzy. Warto dodać, że wybierać można zarówno wśród obiektów, które cieszą się dużym ruchem (skatepark Wyspa), jak i wśród bardziej kameralnych skateparków, które wyróżniają się spokojną atmosferą i swobodą działania.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DESKOROLKI

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski
DESKOROLKI

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?
DESKOROLKI

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu