WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Największe skateparki we Wrocławiu

06 August 2021

Deskorolki to ponownie coraz częstszy widok w polskich miastach. Powrót popularności sportów miejskich sprawił, że dzieci i młodzież aktywnie szukają dobrych i sprawdzonych miejsc do jazdy na deskorolce, rolkach, bmxach czy hulajnodze. Poznaj najlepsze miejscówki do skateboardingu we Wrocławiu.

Skatepark Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Skatepark znajdujący się w Młodzieżowym Centrum Sport przy ulicy Legnickiej 65, to jedyny kryty skatepark na terenie Wrocławia. Obiekt wyposażony jest we wszystkie najważniejsze elementy i przeszkody, takie jak banki, grindboxy, poręcze, funboxy ze schodami i rampy, czyli wszystko, czego potrzeba do udanej i satysfakcjonującej jazdy na deskorolce, hulajnodze, bmxie czy rolkach. Na terenie obiektu obowiązuje nakaz jazdy w kaskach ochronnych, zaś ogólny wzgląd na bezpieczeństwo dobrze widoczny jest za sprawą obitych materacami filarów.

Skatepark w Młodzieżowym Centrum Sportu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-21.30 , a także w soboty i niedziele w godzinach 10.00-21.30.

Godziny otwarcia podzielone są na sesje:

• poniedziałek-piątek

  • sesja I – 14.00-16.00,
  • sesja II – 16.30-19.00,
  • sesja III – 19.30-21.30 – ostatnia sesja dostępna jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 16 lat.

• sobota-niedziela

  • sesja I – 10.00-14.00,
  • sesja II – 15.00-18.00,
  • sesja III – 18.30-21.30 – ostatnia sesja dostępna jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 16 lat.

Jeśli chodzi o cenę, to jednorazowy bilet wstępu na obiekt skateparku wynosi 10 złotych.

Skatepark na Pomorskiej

Skatepark zlokalizowany przy ulicy Pomorskiej, to typowy obiekt dla początkujących skaterów. Kilka grindboxów i poręczy idealnie nadaje się do doskonalenia techniki jazdy na deskorolce, hulajnodze, czy bmxie. Minimalistyczny charakter tego skateparku sprawia, że nie ma na nim dużego ruchu, co tym bardziej ułatwia początkującym naukę podstawowych trików, takich jak ollie, shove-it czy kickflip. Skatepark przy ulicy Pomorskiej otwarty jest całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Obiekt ten oczywiście jest darmowy, dlatego to świetne miejsce początkujących skaterów szukających minimalistycznego skatepark Wrocław.

skateparki bmx
Skateparki we Wrocławiu, fot. pixabay

Skatepark na Osiedlu Sobieskiego

Skatepark na Osiedlu Sobieskiego, to typowy przykład skateparku, który idealnie nadaje się dla wszystkich skaterów – zarówno amatorów, jak i zawodowców. Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Królewskiej i wyróżnia się dobrze utrzymanymi i różnorodnymi przeszkodami, takimi jak grindboxy, funboxy z boxem prostym, funboxy z longboxem czy funboxy z longrailem. Na szczególną uwagę zasługuje dobra nawierzchnia oraz kreatywne i ciekawe graffiti zdobiące niektóre przeszkody. Skatepark na Osiedlu Sobieskiego czynny jest przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Obiekt jest darmowy i w godzinach szczytu cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem. Jeden z lepszych darmowych spotów do jazdy na bmxie, longboardach, deskorolkach, rolkach i hulajnodze we Wrocławiu.

Minirampa

Minirampa zlokalizowana jest przy ulicy Kamieńskiego 124 i jest to przykład ciekawego minimalistycznego skateparku dla początkujących. Wysokiej jakości miniaturowy half-pipe i dobry, gładki beton na około rampy, to doskonałe miejsce do ćwiczenia pierwszych trików oraz praktykę jazdy na rampie. Skatepark znajduje się zaraz przy bloku mieszkalnym dzięki czemu jest dobrze oświetlony nawet po zmroku.

Skatepark Bielany Wrocławskie

Skatepark Bielany Wrocławskie, to interesujący obiekt oddalony od centrum Wrocławia o około 10 kilometrów. Warto podkreślić, że obiekt wyposażony jest we wszystkie najważniejsze elementy i przeszkody, dzięki czemu ćwiczyć mogą tu zarówno zawodowcy, jak i początkujący amatorzy skateboardingu. Nawierzchnia skateparku jest prosta i gładka, co zdecydowanie ułatwia naukę jazdy od przeszkody do przeszkody, zaś dla zaawansowanych skaterów daje świetne pole do manewru. Wykonywanie ollie, czy kickflipa na tak gładkiej nawierzchni jest po prostu bardzo satysfakcjonujące. Skatepark Bielany Wrocławskie jest w pełni darmowy i czynny całą dobę, dlatego do świetny skaterski spot blisko Wrocławia.

Największe skateparki we Wrocławiu – podsumowanie

Wrocław może poszczycić się dość dużą ilością miejsc, w których można swobodnie pojeździć na deskorolce. Jeżeli szukasz krytego skatepark Wrocław, to najlepszym i jedyny wyborem jest Skatepark Młodzieżowe Centrum Sportu – pozostałe obiekty są na świeżym powietrzu, jednakże ich zdecydowanym atutem jest otwarcie całą dobę oraz brak opłat za korzystanie.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DESKOROLKI

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski
DESKOROLKI

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?
DESKOROLKI

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu