WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

TOP10 aplikacji do medytacji - płatne i darmowe propozycje

26 lipiec 2021

Intensywne tempo życia sprawia, że wielu z nas pragnie spowolnić i zaznać nieco kojącego spokoju. Z pomocą przychodzi medytacja. Dla tych, którzy stawiają w tej praktyce pierwsze korki, nieocenioną pomocą okażą się aplikacje do medytacji. Poniżej przedstawiamy wybór dziesięciu, według nas, najlepszych.

1. Balance

Balance to aplikacja, która obiecuje wspracie w redukcji stresu oraz poprawie jakości naszego snu. Użytkownik codziennie udziela odpowiedzi na pytania dotyczące jego doświadczeń w medytacji. Na tej podstawie aplikacja dobiera jeden z dziesięciodniowych planów, które odpowiadają na indywidualne oczekiwania użytkowników. Spersonalizowane medytacje pomogą nam obniżyć poziom stresu, poprawić koncentrację czy polepszyć jakość snu.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne przez pierwszy rok od instalacji na urządzeniu. W kolejnych latach możemy korzystać z odnawialnych subskrypcji, za które zapłacimy 11,99 $ miesięcznie bądź 69,99 $ rocznie. Możemy także uiścić jednorazową opłatę w wysokości 199,99 $, aby zyskać pełen dostęp do aplikacji bez ograniczeń czasowych.

2. Headspace

Dla tych, którzy szukają kompleksowego przewodnika po medytacji, świetną propozycją okaże się Headspace. Ta aplikacja to zestaw kursów, dzięki którym nauczymy się radzić sobie z lękiem oraz stresem, poprawimy jakość naszego snu, polepszymy koncentrację, a także zwiększymy własną wydajność i kreatywność. Ale to nie wszystko. Headspace to także zestaw treningów motywacyjnych, regeneracyjnych czy kurs uważnego jedzenia. Aplikację pobierzemy za darmo. Jeśli jednak mamy apetyt na jeszcze więcej kursów i treningów, możemy sięgnąć po płatną subskrypcję.

3. Calm

Calm to aplikacja do medytacji, w której zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy znajdą coś dla siebie. Aplikacja skupia się przede wszystkim na medytacji, dobrym śnie oraz redukcji niepokoju. Jak sama nazwa wskazuje, Calm w dużej mierze stawia na spokój, którego tak bardzo dzisiaj pożądamy i poszukujemy. Większość funkcji tego programu jest bezpłatna, jeśli jednak zechcemy wycisnąć z niej jak najwięcej, możemy pokusić się o dodatkowe treści w ramach płatnej subskrypcji.

4. Breethe

Breethe do idealna propozycja dla tych, którzy mają problemy ze snem. Aplikacja została wyposażona w dużą bazę dźwięków natury, jak również pozwala na odtwarzanie muzyki relaksacyjnej. Wszystko po to, aby dzięki medytacji oraz odpowiednio dobranym ćwiczeniom oddechowym odzyskać dobry i spokojny sen. Aplikację możemy pobrać w darmowej wersji. Istnieje także możliwość rozszerzenia jej do poziomu Premium.

5. Insight Timer

Ta aplikacja oferuje przeszło 100 000 medytacji. Ich celem jest uspokojenie naszego ciała i umysłu oraz polepszenie snu. Wśród bezpłatnych propozycji znajdziemy tysiące medytacji oraz relaksacyjnych utworów muzycznych. Ponadto użytkownicy otrzymują dostęp do tematycznych grup dyskusyjnych. Insight Timer uznawany jest za jedną z najlepszych bezpłatnych aplikacji do medytacji. Dla najbardziej wymagających dostępny jest pakiet płatnych medytacji, w ramach którego otrzymamy również muzykę offline oraz dźwięk wysokiej jakości.

6. Oak

Wśród darmowych aplikacji do medytacji znajdziemy propozycje dla osób zabieganych. Jedną z nich jest Oak. Bardzo przyjemna dla oka i prosta w obsłudze apka, która pozwala się odprężyć i wyciszyć umysł. Oak to zestaw medytacji oraz ćwiczeń oddechowych, który monitoruje nasze postępy. Najprostsze ćwiczenia nie zajmą nam więcej niż 5 minut.

7. Sattva

Sattva to coś dla wytrawnych koneserów oraz wielbicieli praktyk osadzonych głęboko w tradycji. Aplikacja proponuje początkującym krótkie, proste, ale głębokie medytacje. Z kolei doświadczeni użytkownicy otrzymują tutaj dostęp do przeszło 100 medytacji z przewodnikiem, pieśni oraz mantr. Entuzjaści starożytnych medytacji mogą zasubskrybować dostęp do Sattvy za 12,99 $ miesięcznie bądź 49,99 $ rocznie.

8. Meditation Studio

Meditation Studio to przede wszystkim aplikacja dla osób początkujących. Udostępnia kolekcje medytacyjne, które pozwalają poprawić konkretne obszary naszego życia. To także zestaw kursów, wśród których warte uwagi są podstawy medytacji. Ceny subskrypcji to 7,99 $ miesięcznie bądź 49,99 $ rocznie.

9. Waking Up

Jeśli zależy nam na wniknięciu we własny umysł oraz duchowość, warto zajrzeć do aplikacji o wdzięcznej nazwie Waking Up. Dzięki proponowanym sesjom medytacyjnym zbudujemy nawyk uważności, jak również wyjdziemy poza standardowe rozumienie medytacji. Aplikację możemy pobrać i wypróbować bezpłatnie, jednak jeśli zechcemy związać się z tą aplikacją na dłużej, będziemy zobowiązani do wykupienia stosownej subskrypcji.

10. MyLife Meditation

Uważna medytacja, obserwowanie własnego zdrowia psychicznego, kojenie lęku, ćwiczenia oddechowe czy ulepszacz jakości snu – te funkcjonalności czynią MyLife Meditation niezwykle rozbudowanym narzędziem do medytacji. Dla tych, którzy chcą zatrzymać się na moment w codziennej gonitwie, zyskać spokój i cieszyć się chwilą, MyLife wydaje się doskonałą propozycją. W podstawowej wersji aplikacja jest bezpłatna. Ci, którym nie wystarczą podstawowe moduły, mogą sięgnąć po jeszcze bogatszą wersję premium.

Przeczytaj także: Najlepsze sposoby i medtody medytacji

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SPORT, TENIS STOŁOWY

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?

Zasady tenisa stołowego czyli jak grać?
SIATKÓWKA

Co to jest libero w siatkówce?

Co to jest libero w siatkówce?
PIŁKA NOŻNA

Co to jest spalony w piłce nożnej?

Co to jest spalony w piłce nożnej?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu