WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Squash w Poznaniu, czyli najlepsze korty w stolicy Wielkopolski

16 czerwiec 2021

Sporty rakietowe są dziś zdecydowanie na topie, zaś squash cieszy się stale rosnącą popularnością. Spowodowane jest to intensywnym charakterem tego sportu, który pozwala spalić mnóstwo kalorii i wyładować się po ciężkim dniu pracy. Gdzie na squasha w Poznaniu? Podpowiadamy!

11 punkt squash klub

 Warto zacząć od tego, iż 11 punkt jest klubem skoncentrowanym wyłącznie na squashu. Dzięki temu klub może szczycić się bardzo profesjonalną kadrą trenerów oraz organizatorów turniejów. W 11 punkt squash klub dostępnych jest 6 komfortowych kortów do squasha. Klub ten wyróżnia się także bardzo profesjonalnym podejściem do nauki squasha, ponieważ w klubie działają takie grupy jak:

  • babskie granie – grupa squash skierowana wyłącznie dla płci pięknej. Zajęcia odbywają się w 6-osobowych grupach i charakteryzują się sporym zastrzykiem pozytywnej energii i przyjazną atmosferą,
  • studencki squash/wieczorki klubowe – zajęcia zorganizowane dla studentów i nie tylko! Świetnie odnajdą się tu zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Wieczór ze squashem to idealny sposób na zakończenie dnia,
  • szkółka juniorska – ten rodzaj zajęć, jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest do najmłodszych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze squashem. Zajęcia prowadzone są w grupach i trwają godzinę,
  • squash budzik – nic tak nie wprawia w dobre samopoczucie, jak gra w squasha z samego rana. Od godziny 7.00 do 9.00 możesz skutecznie pozytywnie nastroić się na cały dzień!

Dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, w 11 punkt squash klub organizowane są turnieje, zarówno dla graczy początkujących, zaawansowanych, jak i profesjonalnych. Wśród zawodów i turniejów w 11 punkt warto wymienić King of The Cort czy sparing dla początkujących.

Jeśli chodzi o cennik, to godzina kosztuje 45/50zł, zaś weekendy objęte są promocją – 49zł za godzinę i 79zł za 2 godziny treningu.

11 punkt squash klub znajduje się przy ulicy Góreckiej 108.

Malta Squash Poznań

Malta Squash Poznań, to jeden z najczęściej polecanych obiektów do gry w squasha w Poznaniu. Warto podkreślić, że ten profesjonalny klub wyposażony jest w 8 kortów cechujących się najwyższą jakością. Korty wyróżniają się technologią wypełnienia ścian piaskiem kwarcowym, dzięki czemu piłka odbija się wyjątkowo dobrze i równomiernie od każdej ściany. Co więcej, podłoga daje dobrą amortyzację za sprawą systemu flex floor.

Kadra trenerska posiada certyfikat Europejskiej Federacji Squasha i oferuje treningi zarówno grupowe, jak i indywidualne. W Malta Squash Poznań możliwe jest także zapisanie dzieci i młodzieży na Szkółkę Juniorską, gdzie pod okiem wykwalifikowanych trenerów początkujący gracze wchodzą na coraz wyższy poziom gry.

Malta Squash Poznań oferuje także zajęcia przeznaczone dla kobiet – Squash dla Kobiet to treningi pozwalające na dobrą zabawę i radość, którą daje sportowa rywalizacja.

Jak na profesjonalny klub przystało, w Malta Squash znajduje się zarówno wypożyczalnia sprzętu do squasha – rakiety i piłeczki dla początkujących oraz zaawansowanych.

Jeżeli jednak wolisz zaopatrzyć się we własny sprzęt do squasha, na stronie Decathlon.pl znajdziesz wszelkie potrzebne akcesoria takie jak rakiety do squasha, piłki do squasha i inne niezbędne akcesoria do gry. Obsługa sklepu chętnie pomogą przy doborze odpowiedniej rakiety oraz piłek.

Jeśli chodzi o cennik, to koszt wynajmu kortu na godzinę od poniedziałku do piątku wynosi 45zł (7.00-17.00), 67zł (17.00-22.00), oraz 55zł (od 22.00). W weekendy cena za godzinę wynosi 55zł.

Klub Malta Squash Poznań zlokalizowany jest w Galerii Malta (ul. Maltańska1) na poziomie numer 2. 

Stacja Squash

 Stacja Squash to klub, który śmiało można nazwać pionierami poznańskiego squasha. Klub ma ponad 5 lat i wciągu tego czasu udało się zebrać profesjonalny skład trenerski, który aktywnie uczestniczy w uczeniu i trenowaniu squasha podczas zajęć indywidualnych oraz grupowych. Stacja Squash charakteryzuje się poważnym podejściem do nauczania, dzięki czemu rozgrywki i turnieje są w tym miejscu na coraz wyższym poziomie. Stacja Squash znajduje się w obiekcie Stacja Podolany, który oferuje 5 profesjonalnych kortów do squasha.

Stacja Squash oferuje także innowacyjną i bardzo popularną dziś usługę squasha dla firm. Ta dyscyplina sportowa jest wręcz stworzona do zacieśniania więzi pomiędzy pracownikami, a także partnerami biznesowymi. Wysiłek, zdrowa rywalizacja i pełna dynamiki rozgrywka pozwalają dokładnie poznać drugą osobę, co realnie przekłada się na lepszą integrację zespołu.

Warto podkreślić, iż w obiekcie znajduje się także gabinet kosmetyki estetycznej oraz studio masażu, dzięki czemu każda osoba trenująca squasha może pozwolić sobie na relaks po treningu.

Jeśli chodzi o cennik Stacji Squash, to ceny wyglądają następująco:

  • Pn-pt od 7.00 do 15.00 – 50zł/h
  • Pn-pt od 15.00 do 22.00 – 65zł/h
  • Pn-pt od 22.00 do 23.00 – 55zł/h
  • Sb-nd od 9.00 do 22.00 – 40zł/h i 70zł/2xh

Warto podkreślić, iż klub Stacja Squash jest w Poznaniu popularny, o czym świadczyć może średnia 12 000 wizyt w ciągu miesiąca. Co więcej, Stacja Squash jako jedyna w Poznaniu oferuje klimatyzowane korty do squasha, które w zdecydowany sposób uprzyjemniają grę ze względu na ciągłą wentylację i cyrkulację powietrza. Stacja Squash organizuje także szkółki oraz półkolonie dla dzieci.

Korty do squasha Poznań – rozpocznij swój trening!

 Jak widać, korty do squasha Poznań wyróżniają się dobrą jakością, zaś ceny za godzinę gry oscylują w granicach ogólnopolskiej normy. Warto podkreślić, że wyżej wymienione miejsca do gry w squasha są tylko częścią z miejsc do squasha dostępnych w Poznaniu. Squash pozwala spalić nawet 1000 kalorii w ciągu jednego godzinnego meczu, dlatego skoro wiesz już, gdzie na squasha w Poznaniu, to nie zwlekaj i daj się wciągnąć w ten niezwykły sport rakietowy!

Przeczytaj także: Gdzie na squasha w Krakowie?

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SQUASH

Jak wybrać piłkę do squasha? Piłki do squasha - rodzaje piłek i ich oznaczenia

Jak wybrać piłkę do squasha? Piłki do squasha - rodzaje piłek i ich oznaczenia
SQUASH

Jak wybrać rakietę do squasha?

Jak wybrać rakietę do squasha?
SQUASH

Gra w squasha - na czym polega squash?

Gra w squasha - na czym polega squash?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu