WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Piórnik wędkarski - przegląd pudełek wędkarskich

02 kwiecień 2020
#SPRZĘT

Nad wodą bardzo ważny jest dla mnie porządek i odpowiednie przygotowanie. Należę bowiem do osób, które starają się wykorzystać 100 procent dostępnego czasu nad wodą! Wędkarstwo jest moją pasją, przykładam dużą wagę do sprzętu oraz przynęty. Poniżej mój subiektywny przegląd pudełek wędkarskich ze sklepu Decathlon.

W związku z tym zdecydowałam się uporządkować swoje akcesoria i przygotować przypony na sezon. W tym artykule chciałabym Ci pokazać piórniki, dzięki którym utrzymasz porządek w karpiowych akcesoriach czy przyponach, a także pomóc Ci ustalić, który piórnik najbardziej pasuje do Twojego stylu wędkowania.

Piórnik wędkarski MOON CONCEPT

Zacznę od piórnika, który od dłuższego czasu widnieje w ofercie marki Caperlan i który jednocześnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Piórnik MOON CONCEPT o wymiarach 27 x 20 x 5 cm stanowi ciekawe rozwiązanie dla nocnych marków, jego kontury pokryte są bowiem powłoką MOON CONCEPT, która sprawia, że piórnik jest bardzo dobrze widoczny po naświetleniu światłem UV. Jednak nie mniej ważne jest dla nas to, co znajduje się w środku – po otworzeniu możemy zauważyć 2 piankowe tablice z 24 pinezkami, które umożliwiają dowolne układanie wcześniej przygotowanych przyponów. Istotne jest to, że da się je odczepić od piórnika – to ważne dla osób, które nie potrzebują aż tylu przyponów. Na dodatkowe wyposażenie piórnika składa się 8 foliowych worków strunowych, które mogą nam posłużyć do przechowywania drobnych akcesoriów. Jednak oczywiste jest, że nie ma narzuconych produktów, które należy w nim przechowywać. Ja wykorzystuję tę przestrzeń do przechowywania opakowań z haczykami, krętlikami i resztą drobnych akcesoriów. Dodatkowym atutem tego piórnika jest spora kieszeń zewnętrzna zapinana na suwak. To wszystko daje nam spore pole manewru i umożliwia staranne uporządkowanie ważnych dla nas akcesoriów.

Fot 1. Justyna Tochwin | Piórnik moon concept

Podwójny piórnik znajdziesz w Decathlon

Czas na propozycję dla zwolenników klasyki, jaką jest sztywny, podwójny piórnikna przypony. Piórnik o długości 34 cm, szerokości 10 cm i wysokości 5 cm to ciekawa opcja dla tych, którzy szukają niezniszczalnego sejfu na swoje przypony, które często decydują o osiąganych efektach. Ten wyposażony w 2 zamykające klipsy piórnik posiada dodatkowe udogodnienie, jakim jest miarka na górze pudełka. Osobiście wykorzystuję ją do odmierzania długości włosa w przyponach. Piórnik wyposażony jest również w szpilki z żółtymi główkami, które umożliwią nam dowolne uporządkowanie przygotowanych przez nas przyponów. Mają one swoje miejsce w 3 zamykanych pojemnikach.

Fot 2. Justyna Tochwin | Podwójny piórnik

Piórnik na przypony i akcesoria

Na koniec zdecydowałam się opisać piórnik, z którego najprzyjemniej mi się korzysta. Dlaczego? Otóż moim zdaniem jest to połączenie 2 wcześniej opisywanych produktów. To najbardziej rozbudowane rozwiązanie nadające się dla wędkarza, który chce mieć ulokowane wszystkie akcesoria w jednym miejscu. W piórniku o długości 36 cm, głębokości 13 cm i wysokości 7 cm zastosowano technologię MOON CONCEPT, która czyni go widocznym w ciemności po oświetleniu światłem UV. Aby dostać się do „serca” piórnika, należy otworzyć szczelny zamek błyskawiczny. Piórnik jest w środku mocno rozbudowany, więc zacznę opisywanie od lewej strony – możemy tam dostrzec sztywny case na przypony, zamykany na dwa zatrzaski. Piórnik ten, podobnie jak poprzedni, jest wyposażony w miarkę, która ułatwia wiązanie przyponów o konkretnej długości. Należy też wspomnieć, że można go odseparować od pokrowca. Jest on bowiem przymocowany do całości mocnymi rzepami. Ścianki piórnika oddziela przegroda, która stanowi dodatkowe miejsce na nasze akcesoria. Z jednej strony wyposażona jest w 6 kieszonek, które wykorzystuję do przechowywania haków. Po drugiej stronie znajduje się przezroczysta, zapinana na zamek błyskawiczny kieszeń. Ja przechowuję tam szpulki z plecionką przyponową, jednak każdy może się tam dowolnie zorganizować.

Fot 3. Justyna Tochwin | Piórnik na przypony i akcesoria

Ostatnie rozwiązanie, o którym warto wspomnieć, to miejsce przeznaczone na 4 pudełka na akcesoria. Są one sprzedawane oddzielnie, jednak uważam je za niezbędne dla wędkarza, który ceni sobie zarówno możliwość gromadzenia wszystkich akcesoriów w jednym miejscu, jak i porządek. Pudełka można zamocować na dolnej ścianie całego piórnika. Pudełka o szerokości 10,5 cm, głębokości 8 cm i wysokości 2,5 cm sprzedawane są w zestawach po 4 sztuki. Każde pudełeczko jest inne: 2 przegródki, 4 przegródki, 6 przegródek, 8 przegródek. Umożliwia nam to organizację zarówno większych, jak i mniejszych akcesoriów.

Fot 4. Justyna Tochwin | 4 pudełka

Nie wiesz, który piórnik najbardziej do Ciebie pasuje?

W tym artykule miałeś okazję zapoznać się z pełną ofertą piórników na przypony. Różnią się one od siebie, więc wybór jednego może być dla Ciebie kłopotliwy. Jako użytkownik każdego z nich mogę podpowiedzieć Ci, jakie pytania warto sobie zadać, aby dokonać słusznego wyboru. Pierwsze i najważniejsze moim zdaniem pytanie: ile przyponów ma pomieścić Twój piórnik? Jeżeli potrzebujesz dużo miejsca na gotowe przypony, powinieneś od razu odrzucić ostatnią propozycję. Znajduje się tam bowiem najmniej miejsca na powiązane przypony. Kolejne pytanie, które powinno Ci się nasunąć: jak często wybierasz się na nocne zasiadki? Jeżeli jesteś karpiarzem, który wędkuje głównie nocą, powinieneś zastanowić się nad piórnikami z rozwiązaniem MOON CONCEPT, które ułatwi Ci odnajdowanie piórnika w czeluściach nocy. Jeśli uważasz, że ta technologia to coś dla Ciebie, powinieneś wziąć pod uwagę pierwszy i ostatni piórnik. A może szukasz piórnika do zadań specjalnych, któremu nie jest straszny upadek z większej wysokości na pomost? Jeżeli wytrzymałość jest dla Ciebie wartością nadrzędną, koniecznie zastanów się nad piórnikiem opisywanym w drugiej kolejności. Mam nadzieję, że tekst był dla Ciebie pomocny i teraz z łatwością będziesz w stanie wybrać piórnik dla siebie.

Justyna Tochwin Decathlon Targówek
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Targówek w Warszawie. Chętnie porozmawiam z Tobą na temat wędkarstwa! Moim konikiem jest wędkarstwo karpiowe. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się ze mną mailowo: justyna.tochwin@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Targówek w Warszawie. Chętnie porozmawiam z Tobą na temat wędkarstwa! Moim konikiem jest wędkarstwo karpiowe. Jeżeli masz jakieś pytania, możesz skontaktować się ze mną mailowo: justyna.tochwin@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

WĘDKARSTWO

Caperlan Wixom-5 210L – wędka na okonia i nie tylko

Caperlan Wixom-5 210L – wędka na okonia i nie tylko
WĘDKARSTWO

Street fishing - co to takiego?

Street fishing - co to takiego?
WĘDKARSTWO

Plecak wędkarski do mobilnego łowienia ryb

Plecak wędkarski do mobilnego łowienia ryb

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu