WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sporty odpowiednie na rodzinne spotkania

06 listopad 2019
#PORADY

Zbliża się niedziela i znów trwający wieczność obiad przy rodzinnym stole… A co, gdybyś tym razem zaproponował coś innego?


To prawda, że miło jest spędzać czas w rodzinnym gronie. Trzeba jednak przyznać, że bywa to nużące. A gdy o osiemnastej po raz enty sięgasz po deser i sam już nie wiesz, jak usiedzieć na krześle, by Ci wszystko nie drętwiało, zaczynasz sobie myśleć, że może przydałaby się lekka odmiana. Zamiast spędzać cały dzień przy stole, może by tak wszystkich nieco rozruszać?

Fot 1. Materiał własny | A gdyby tak, zamiast kolejnego kawałka ciastka, wybrać rodzinny spacer?

Wstęp do zmiany…

Uważaj, ostrzegamy: wystąpienie z propozycją czegoś innego niż tradycyjny niedzielny obiad może wywołać głośny sprzeciw. Będziesz musiał przekonać babcię, że tak, oczywiście, nadal uwielbiasz jej pieczeń, a wujka Staszka, że tak, oczywiście, nadal będziemy mogli rozmawiać o jego pasji do zbierania monet. A kiedy już wszyscy będą gotowi Cię wysłuchać, przystąp do ataku.

Wyjdźcie na dwór!

Aby podtrzymać tradycję wspólnego posiłku, możesz zasugerować piknik, o ile pogoda dopisuje. W parku, na plaży, za miastem – wybierz miejsce dające dużo możliwości na drugą fazę Twojego planu, czyli zażycie ruchu. Oczywiście celem jest znaleźć coś odpowiedniego dla każdego (rugby to niekoniecznie idealny sport dla cioci z bólem biodra). A jeśli dysponujesz ogródkiem, dobrym pomysłem może być zaproszenie bliskich na grilla, aby zwabić ich na potencjalny teren gry…

Fot 2. Materiał własny | Możecie wyjść na zewnątrz i zrobić coś aby rozgrzać mięśnie i stawy

Gry zręcznościowe i sporty zespołowe

Aby każdy mógł uczestniczyć, warto wypróbować gry zręcznościowe: kręgle, Mölkky, krykiet, golf plażowy, bule… W tego typu rozgrywkach może brać udział wiele osób, doskonale się bawiąc. Wymagają one niewielkiego wysiłku fizycznego, więc frajdę będzie miał każdy niezależnie od wieku. Oczywiście jeśli wszyscy w rodzinie są w formie i mają dużą motywację do zmiany, czemu by nie spróbować sportu zespołowego albo gry w dwa ognie? Podzielcie się na drużyny, dbając o równowagę pod względem wieku i możliwości fizycznych zawodników po obu stronach.

Fot 4. Materiał własny | Proste sporty pozwolą zaangażować Ci całą rodzinę

Popołudniowa wycieczka

Jeśli zachęcenie do gry rodziców, wujostwa i kuzynów może przyjść z trudem, zaproś ich na spacer między sałatką a deserem (który wówczas staje się małą przekąską). Na początek pokaż bliskim power walking, potem nordic walking, a wreszcie przekonaj ich, byście przespacerowali się do tej pobliskiej atrakcji turystycznej. Ta inicjatywa może się przerodzić w rytuał – i to taki, który absolutnie nie utrudnia rodzinnych dyskusji!

Jak widzisz, jest wiele sposobów na zmianę starych nawyków i dodanie nieco wigoru rodzinnym spotkaniom!

A jak to jest u Ciebie? Czy już zmieniłeś Waszą niedzielną rutynę? Czekamy na Twoją wiadomość!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DLA RODZICÓW

Przygotuj swojego piłkarza do powrotu na boisko

Przygotuj swojego piłkarza do powrotu na boisko
DLA RODZICÓW

Rozgrzewka na wf - ćwiczenia rozgrzewające dla dzieci

Rozgrzewka na wf - ćwiczenia rozgrzewające dla dzieci
DLA RODZICÓW

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!

TOP 7 pomysłów jak spędzić aktywnie czas w domu z dzieckiem!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu