WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak 5-letnia córka nauczyła swoją mamę jeździć na rolkach po rampach w skateparku

08 sierpień 2016

Moja córka Marianka (lat 5) jeździ na rolkach od dwóch lat. Jak tylko nauczyła się jeździć, to akurat pojechałyśmy na wakacje do babci do Pisza i spakowałam jej rolki, żeby tam pokazała, co potrafi. Kiedy dziadek dowiedział się, że Marianka ma rolki, zaproponował, że weźmie ją do skateparku. Nie uważałam, że to dobry pomysł. Przecież dopiero nauczyła się utrzymywać równowagę, jak niby ma od razu jeździć po rampach?! Ale nie zdradziłam mu swoich uczuć, bo z drugiej strony pomyślałam sobie, że skoro dziadek sam wyszedł z inicjatywą, co nigdy wcześniej się nie zdarzyło, i chce się nią zająć, to niech pojadą, ja odpocznę a Mania i tak pewno będzie jeździć dookoła ramp. No więc pojechali i jeździli tak kilka razy w ciągu naszego pobytu na Mazurach (tzn. dziadek nie jeździł na rolkach, tylko Mania 🙂 i podobno dobrze jej szło).

01 komplet

Po powrocie do Kozienic Marianka poprosiła, żeby wziąć ją do skateparku u nas. Pojechałyśmy i o dziwo okazało się, że Mania nie jeździ dookoła, tylko wjeżdża na rampy! Byłam pod ogromnym wrażeniem jej determinacji. Cały czas się przewracała i nic sobie z tego nie robiła! Nie przejmowała się, że się przewróciła, że się nie udało, że inne dzieci patrzą… Wstawała i z uporem próbowała po raz kolejny! Było to niezwykle inspirujące przeżycie.

Wyglądało to jak ilustracja do słów Churchilla: „Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj”.

Jeździłyśmy tak kilka razy. Mariance szło coraz lepiej. Pewnego dnia złapałam się jednak na tym, że instruuję ją, jak ma jeździć. Mówiłam: „Mania, weź większy rozbieg, jedź szybciej, to lepiej ci będzie wjechać”. Pomyślałam sobie wtedy: „Kto ja jestem, trener Natalia Skrodzka?” Ale jaki ze mnie trener, skoro ja sama nigdy w życiu nie jeździłam na rolkach po rampach! I wtedy pomyślałam, że muszę kupić sobie rolki i spróbować, jak to jest.


Pierwszy sklep, jaki przyszedł mi do głowy, to Decathlon. Tego samego dnia weszłam na www.decathlon.pl i wypełniłam wniosek o kartę stałego klienta (żeby zbierać punkty) i zaczęło się. Wtedy też dostałam maila z Decathlonu, że potrzebują sportowców, którzy chcieliby współtworzyć bloga Decathlonu. Jako że prowadzę swojego bloga, uznałam, że to propozycja dla mnie i stąd ten post.

Kurier dzwonił, że ma moje rolki, kiedy akurat wysiadałam z pociągu w Zakopanem, bo w międzyczasie wyjechałam z dziećmi w góry. Kiedy rolki przyszły, odebrał je mój partner i dostałam od niego poniższe zdjęcie.

produkty

Nie mogłam się doczekać, kiedy założę swoje nowiutkie rolki na nóżki… W górach było fantastycznie i wcale nie chciałoby mi się wracać, gdyby nie to, że nie mogłam się doczekać, kiedy sobie pojeździmy.

Muszę przyznać, że jak jechałyśmy pierwszy raz do skateparku, to się strasznie bałam. Bałam się, że się przewrócę i coś sobie zrobię, że będę głupio wyglądać wśród młodzieży (mam 31 lat)… Bałam się w ogóle wjechać na rampę, ale Marianka powiedziała mi, jak to zrobić, dała wskazówki – przełknęłam ślinę i wjechałam pierwszy raz.

02 komplet

Zapewne wyglądało to bardzo koślawo, ale się nie przejmowałam. Było wspaniale i wcale nie tak trudno, jak myślałam. Poznałyśmy nawet dwie dziewczyny, które miały rolki wyczynowe i jeździły jak zawodowcy. Już zaczęłam podejrzewać, że się wygłupiłam, bo nie można jeździć w „zwykłych” rolkach po rampach ale dziewczyny pocieszyły mnie, że też zaczynały jeździć w takich zwykłych jak nasze.

03 komplet

Jeśli chodzi o same rolki, to jestem bardzo zadowolona. Rolki Marianki pomimo wielu wywrotek i intensywnego użytkowania ciągle są tak samo sprawne jak były, gdy je kupiliśmy. Rozmiar jest regulowany (3 rozmiary), dzięki czemu ciągle jej służą, a wiadomo, jak szybko rośnie noga dzieciakom.

04 komplet
Moje rolki są nowiutkie, piękne, lekkie i czuję się w nich wspaniale!
Tu linki do naszych rolek:
http://www.decathlon.pl/rolki-play-3-jr-id_8074463.html
http://www.decathlon.pl/rolki-fit-5-id_8303154.html

A Ty – jeździsz na rolkach ze swoimi dziećmi, czy tylko je trenujesz? 🙂


Autorką powyższego tekstu jest pani Natalia Skrodzka, klientka Decathlon. Panią Natalię można znaleźć w sieci w następujących miejscach: blog http://nataliaskrodzka.blogspot.com, instagram @wellnessnataliaskrodzka, facebook @wellnessnataliaskrodzka.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu