WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Największe skateparki w Krakowie

06 August 2021

 Skateparki są w ostatnim czasie niezwykle popularnymi miejscami wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Skatebording, do którego zaliczana jest także jazda na bmxach, rolkach i łyżworolkach to obecnie jeden z popularniejszych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Duże miasta wyróżniają się zadowalającą skaterów liczbą skateparków – poznaj największe i najlepsze skateparki w Krakowie.

Skatepark Jordana  

 Naszą listę zaczynamy od skateparku dla początkujących i średnio zaawansowanych miłośników deskorolki, bmxa, rolek czy hulajnogi. Skatepark znajduje się przy alei 3 Maja 9, a dokładniej mówiąc w Parki im. Henryka Jordana. Obiekt ten charakteryzuje się dobrą, gładką nawierzchnią, a także zadowalającą ilością najważniejszych i podstawowych przeszkód, takich jak grindboxy, funboxy, rampy, quartery czy banki. Warto dodać, że skatepark zlokalizowany jest na świeżym powietrzu i korzystać można z niego w godzinach od 6.00 do 22.00 przez 7 dni w tygodniu. Co więcej, skatepark jest całkowicie darmowy, dzięki czemu to doskonały obiekt zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych skaterów.

Skatepark Mistrzejowice

Skatepark ten zlokalizowany jest na Błoniach Mistrzejowickich, dzięki czemu doskonalenie ollie czy kickflipów odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody. Skatepark wyposażony jest w bowl, kilka ramp, grindboxy, poręcze i piramidę, czyli zawiera wszystko, co potrzebne zarówno do początkowej nauki jazdy na deskorolce, jak i do profesjonalnego wykonywania coraz bardziej skomplikowanych trików. Miejsce to jest zdecydowanie uwielbiane przez wszystkich fanów deskorolki, bmxów, rolek i hulajnogi, ponieważ skatepark jest darmowy, a także czyny całą dobę.

Street Park – Cracow Indoor Skatepark

 Pora na w pełni profesjonalny całoroczny kryty skatepark do sportów wyczynowych. Obiekt o powierzchni 1200m2, doskonale przystosowany jest do jazdy na deskorolce, hulajnodze, rolkach i bmxie. Skatepark Kraków Street Park znajduje się przy ulicy Władysława Siwka 28, czyli zaledwie 15 minut od Dworca Głównego. Warto zaznaczyć, że Street Park wyposażony jest w najwyższej jakości przeszkody renomowanej krakowskiej firmy TechRamp, takie jak rampy, funboxy, grindboxy, half-pipe czy quartery. Obiekt został podzielony na kilka stref, takich jak:

 • Sekcja Street – charakteryzuje się bardzo dokładnym odwzorowaniem miejskiej architektury. Jest to świetne przygotowanie do jazdy w trudniejszych warunkach na miejskich spotach.
 • Sekcja Park – rampy w sekcji park pozwalają na osiąganie dużych prędkości, co nieodzownie wiąże się z wyższymi lotami. Sekcja Park w zdecydowany sposób pozwala na szlifowanie skaterskich umiejętności, zaś tricki wykonywane w obrębie tej sekcji wyróżniają się dużą widowiskowością.
 • Strefa Chill – miejsce, w którym można odpocząć po wyczerpującej jeździe. Znajdują się tu szafki na rzeczy osobiste, a także przestrzeń przeznaczona do odpoczynku i relaksu.

Jeśli chodzi o ceny w Street Park to są one na umiarkowanym poziomie i wyglądają następująco:

 • poniedziałek-czwartek 30zł (rezerwacja online 25zł),
 • piątek 40zł (rezerwacja online 35zł),
 • sobota i niedziela 45zł (rezerwacja online 40zł).

Cena obowiązuje za wejście na sesję open lub na dedykowaną sesję.

Warto podkreślić, że skatepark Street Park czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-22.00, zaś w weekendy od 10.00 do 22.00. Co więcej, skatepark działa według konkretnego harmonogramu :

 • Od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-19.00 odbywa się sesja open, zaś w godzinach 19.00-22.00 organizowane są dedykowane sesje (zgodnie z dniami tygodnia – hulajnoga, bmx, rolki, deskorolka, MTB).
 • W soboty i niedziele odbywają się 3-godzinne sesje podczas których dozwolone są wszystkie dyscypliny.
jazda na hulajnodze w skateparku

Skatepark Prokocim

Skatepark Prokocim znajduje się w południowej części Parku Lilli Wenedy. Jest to mały i kameralny skatepark – grindbox, quarter, bank, poręcz – dlatego idealnie nadaje się dla początkujących i średniozaawansowanych skaterów i skaterek. Na obiekcie można jeździć zarówno na deskorolce, hulajnodze, rolkach i bmxie. Warto dodać, że skatepark Prokocim znajduje się w parku, dzięki czemu triki ćwiczy się wśród pięknej zieleni miejskiej. Co więcej, obiekt otwarty jest całą dobę, a także jest w pełni darmowy.

Skatepark Park Lotników

Jeden z najlepszych darmowych skateparków w Krakowie. Skatepark ten zlokalizowany jest we wschodniej części Parku Lotników i wyróżnia się dużym zróżnicowaniem przeszkód – znajduje się tu bowiem uwielbiany przez skaterów bowl (basen), rampy, grindboxy, london gap, poręcze i quartery. Skatepark Park Lotników czynny jest przez całą dobę, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Sporym mankamentem jest natomiast brak oświetlenia, który eliminuje jazdę po zmroku.

Skatepark Baza54

Skatepark Baza54 był pierwszym krytym skatepark Kraków, dlatego jego popularność wśród skaterów nadal bardzo wysoka. Skatepark Baza54 zaprojektowany jest w taki sposób, aby odnaleźli się w nim zarówno początkujący, jak i zawodowcy. Duża liczba przeszkód, takich jak quartety, grindboxy, funboxy i bank rampy pozwala na doskonalenie tricków i szlifowanie techniki jazdy. Skatepark Baza54 spodoba się zarówno początkującym skateboardzistom jak i tym bardziej zaawansowanym.

Skatepark Baza54 otwarty jest w następujących godzinach:

 • wtorek- czwartek od 16.00 do 21.00,
 • piątek od 16.00 do 22.00,
 • sobota i niedziela od 10.00 do 22.00.

Jeżeli zaś chodzi o cennik, to wejście bez limitu czasowego od wtorku do czwartku jest w cenie 20zł, zaś w piątek, sobotę i niedzielę wynosi 25 złotych. Wejście na ostatnią godzinę w każdy dzień to koszt 10 zł.

Podsumowując, w Krakowie możemy znaleźć wiele ciekawych i dobrze wyposażonych skateparków. Co więcej, dzięki dwóm krytym, całorocznym skateparkom, jest gdzie jeździć w deszczowe i przede wszystkim mroźne dni.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

DESKOROLKI

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski

Jakie kółka do deskorolki? Podstawy wyboru kółek do deski
DESKOROLKI

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?

Jak wybrać pierwszą deskorolkę dla dziecka?
DESKOROLKI

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

Triki na deskorolce – nazwy, sposoby wykonywania

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu