WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Joga twarzy – podstawowe ćwiczenia i efekty

15 listopad 2022

W twarzy i szyi znajduje się ponad 50 mięśni. Chociaż używamy ich każdego dnia, to nie zawsze fundujemy im właściwy trening. W efekcie, pierwsze zmarszczki i efekty starzenia mogą pojawić się naprawdę wcześnie. Jak temu zapobiec? Świetnym rozwiązaniem jest właśnie joga twarzy, która skutecznie poprawia krążenie krwi, a także wspiera produkcję kolagenu. W rezultacie można zachować idealną kondycję i młody wygląd skóry na dłużej. 


Co to jest joga twarzy?

Joga twarzy to zestaw ćwiczeń, który ma na celu zmienić krążenie naszej krwi, zwiększyć produkcję kolagenu, a także zachować odpowiednią sprawność wszystkich mięśni twarzy oraz szyi. A jest ich ponad 50. Mięśnie te można odpowiednio naciskać, masować, a także rozciągać i w ten sposób znacznie zmienić ich kondycję. Regularnie wykonywane ćwiczenia jogi naszej twarzy pozwalają zmienić owal twarzy, spowolnić procesy starzenia, zredukować zmarszczki, a także zadbać o większą jędrność skóry. To joga piękna ukierunkowana na zachowanie atrakcyjnego wyglądu i dobrego stanu naszego ciała.

kobieta z ręcznikiem na głowie

Praktyki jogi twarzy pozwalają zdziałać prawdziwe cuda, a wystarczy na to poświęcić 10 – 15 minut dziennie. To bardzo proste i przyjemne ćwiczenia, które nie tylko skutecznie poprawiają kondycję skóry, ale również poprawią samopoczucie i przyniosą uczucie odprężenia. Skoro tak wiele czasu poświęcamy mięśniom rąk, nóg, brzucha czy pośladków, to z całą pewnością z równym pietyzmem warto potraktować także nasze mięśnie twarzyi.

Mantry – co to takiego?

Jak wykonywać jogę twarzy? Lifting twojej twarzy

Zanim zaczniesz wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy , poświęć chwilę na właściwe przygotowania. Dobrym rozwiązaniem jest masaż twarzy, a także rozprowadzenie kremu nawilżającego. Ćwiczenia jogi naszej twarzy możesz wykonywać w pozycji siedzącej lub leżącej. Na początku zaleca się wykonywanie ćwiczeń przed lustrem. Ćwiczenia wzmacniające można wykonywać rano i wieczorem, a optymalny czas pojedynczej sesji wynosi ok. 10 – 15 minut. Jogę twarzy można połączyć z relaksacyjnymi ćwiczeniami oddechowymi.

Ile ćwiczeń obejmuje?

Nie ma maksymalnej granicy ilości ćwiczeń jogi twarzy, jaką można wykonywać. Należy jedynie dbać o optymalny czas sesji, który nie powinien przekraczać 15 minut. Możemy wyróżnić kilkadziesiąt różnych ćwiczeń, w trakcie których można naciskać, rozciągać czy masować określone obszary szyi i twarzy, celem ich prawidłowej stymulacji. Podstawowe ćwiczenia omawiamy poniżej. Dużym plusem jest to, że w sieci bez trudu można znaleźć liczne ćwiczenia na mięśnie twarzy oraz szyi, co pozwala stale urozmaicać plan i dostosowywać go do swoich potrzeb. Na każde ćwiczenie z zestawu należy przeznaczyć minimum 10 sekund.

Przykładowe ćwiczenia na jogę twarzy – objętość

Praktykowanie jogi twarzy cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród kobiet. Duże zainteresowanie sprawia, że w sieci można bardzo łatwo znaleźć przykładowe ćwiczenia jogi naszej twarzy. Jest ich naprawdę wiele, dzięki czemu można systematycznie zmieniać i urozmaicać zestaw dostosowując go do indywidualnych potrzeb. Oto przykładowe ćwiczenia twarzy:

·        obracanie twarzy w lewo i w prawo, aby podbródek oparł się na barku,

·        pionowe ruchy głową w przód i w tył oraz na boki,

·        otwieranie ust na maksymalną szerokość,

·        rozciąganie ust i policzków przy wymawianiu samogłosek,

·        nabieranie powietrza w policzkach i poklepywanie,

·        płynne obroty szyją zgodnie z ruchem wskazówek zegara i na odwrót,

·        maksymalne odchylanie głowy do tyłu,

·        delikatne naciąganie kącików oczu palcami,

·        ułożenie palców pod oczami i dynamiczne mruganie,

·        układanie ust w charakterystyczny dziubek,

·        systematyczne trenowanie uśmiechów przed lustrem.

Ćwiczenia twarzy należy wykonywać systematycznie i poświęcać na nie przynajmniej 10 – 15 minut w ciągu dnia. jest to kluczowe dla uzyskania oczekiwanych efektów. Pierwsze efekty są zauważalne już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń. Poza powyższym zestawem warto także praktykować świadomy oddech – przez kilka sekund wciągaj powietrze nosem, zatrzymaj je na kilka sekund w płucach, a następnie powoli wypuść powietrze ustami. To ćwiczenie relaksacyjne, które bardzo dobrze współpracuje z ćwiczeniami jogi twarzy.

Medytacja dla początkujących – od czego zacząć?

Co daje joga twarzy? Na jakie efekty możesz liczyć?

Zastanawiasz się, dlaczego warto wykonywać ćwiczenia twarzy? Przemawia za tym wiele argumentów i to nie tylko młodsza i bardziej atrakcyjna twarz. Wykonując ćwiczenia regularnie zaoferujesz wiele korzyści całemu organizmowi. Oto niektóre efekty oferowane przez praktyki jogi twarzy:

·        redukcja zmarszczek,

·        usunięcie drugiego podbródka,

·        poprawiony owal twarzy,

·        zredukowane worki pod oczami,

·        mniejsze cienie pod oczami,

·        lepsze krążenie naszej krwi skutkujące wzmożoną produkcją kolagenu i elastyny,

·        lepsze rozprowadzenie składników aktywnych kremu nawilżającego,

·        poprawiona jędrność skóry,

·        poprawiony koloryt cery,

·        zredukowanie problemu sztywności szyi i karku,

·        wyeliminowane opadanie kącików ust,

·        zadbanie o skórę twarzy od środka,

·        wzmocnione mięśnie policzków,

·        uzyskanie naturalnego i zdrowego blasku skóry,

·        odmłodzenie całej twarzy nawet o kilka lat,

·        sesja poprawi samopoczucie i przyniesie efekt odprężenia,

·        usunięcie złych nawyków związanych z mimiką twarzy.

Reasumując, joga twarzy działa korzystnie nie tylko w obszarze urody, ale również wspiera organizm w redukowaniu stresu i napięcia. Jest to charakterystyczne w holistycznym podejściu, które zakłada, że równie istotna jest troska o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Dlaczego joga twarzy daje efekty?

Procesy starzenia skóry twarzy mają związek ze stresem oksydacyjnym i oddziaływaniem wolnych rodników. Staramy się wyeliminować ten problem stosując przeciwutleniacze o działaniu oksydacyjnym. Jednak zmarszczki i drugi podbródek to często skutek wiotczenia mięśni szyi i twarzy. Jeśli nie zadbamy o właściwą kondycję tych mięśni, procesy starzenia będą postępować dużo szybciej, a oznaki starzenia pojawią się dużo szybciej.

twarz kobieta

Ćwiczenia jogi naszej twarzy z jednej strony wzmacniają mięśnie twarzy oraz szyi, ale również wspierają krążenie naszej krwi, dzięki czemu nasz organizm produkuje więcej kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka niezbędne do zachowania właściwej kondycji mięśni. Ponadto, joga twarzy skupia nas na spokojnym oddechu, co pozwala zredukować stres. A stres to kolejny czynnik odpowiedzialny za procesy starzenia. To pokazuje, że joga twarzy działa holistycznie, dbając zarówno o zdrowie fizycznie, jak i psychiczne. Regularne ćwiczenia pozwolą już po kilku tygodniach uzyskać widoczny i satysfakcjonujący efekt.

Joga twarzy – po jakim czasie widoczne są rezultaty?

Co ważne, systematyczne ćwiczenia jogi naszej twarzy dość szybko pozwalają uzyskać pierwsze efekty. Już po kilku tygodniach ćwiczeń zauważysz, że twarz jest bardziej jędrna i napięta, a zmarszczki nieznacznie wygładzone. Można także dostrzec poprawiony owal twarzy, a sama cera wydaje się zdrowsza i bardziej zadbana. Bardzo istotne jest również to, aby przed jogą twarzy zastosować nawilżający krem o szerokim spektrum działań. Z jednej strony taki krem ułatwia wykonywanie ćwiczeń, ale z drugiej, dostarcza ważnych składników odżywczych. Tymczasem joga twarzy wpływa korzystnie na krążenie naszej krwi, a to z kolei pozwala lepiej wykorzystać składniki dostarczone wraz z kremem.

Jako jeden z pierwszych efektów dostrzeżesz również to, że joga twarzy pozwala się zrelaksować i uzyskać lepsze samopoczucie. Jest to równie istotne, co same ćwiczenia, bowiem redukcja stresu to jeden z kluczowych czynników profilaktyki ukierunkowanej na młodszy wygląd. Ważne, aby początkowo wykonywać ćwiczenia przed lustrem, a także sprawdzać, czy nie wywołują one niekorzystnych efektów. Dla niektórych osób problematyczne może być chociażby wykonywanie obrotów szyją. Plusem jest jednak to, że wybór ćwiczeń jest naprawdę bardzo rozległy, dzięki czemu, jogę twarzy można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Kto może uprawiać jogę twarzy?

Ćwiczenia jogi naszej twarzy są adresowane do wszystkich osób, zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, choć z naturalnych powodów największym zainteresowaniem joga twarzy cieszy się wśród płci pięknej. Warto wykonywać jogę twarzy w młodym wieku, jeszcze przed ukończeniem 30. roku życia. Jeśli ćwiczenia zostaną wdrożone przed wystąpieniem pierwszych oznak starzenia, będą naturalną profilaktyką, która skutecznie spowolni procesy starzenia i pozwoli cieszyć się młodszymi i atrakcyjnym wyglądem na dłużej. W tej kwestii joga twarzy uczy również systematyczności i dokładności.

Jogę twarzy można rozpocząć także po wystąpieniu oznak starzenia. To naturalny sposób, aby wygładzić zmarszczki, zmienić owal twarzy, czy też wyeliminować podwójny podbródek. To ciekawe oderwanie od codziennej rutyny i skuteczny sposób na głęboki relaks. Temat jogi jest coraz częściej poruszany także w salonach kosmetycznych. Doświadczone kosmetolożki zalecają swoim klientkom masaże oraz ćwiczenia mięśni szyi i twarzy, aby zmienić skuteczność stosowanych kosmetyków. To kolejny dowód na to, że joga twarzy naprawdę działa.

Czy joga twarzy jest skuteczna? Jak ją robić skutecznie?

Jak najbardziej. Systematycznie uprawiana joga twarzy to bardzo skuteczny sposób na zachowanie atrakcyjnego i młodego wyglądu na dłużej. W ten sposób możesz zapobiec zwiotczeniu mięśni, wzmocnić je i usunąć szkodliwe nawyki. Jednoczenie poprawiasz krążenie naszej krwi, wspierając produkcję kolagenu i elastyny, a także przyczyniając się do efektywniejszego rozprowadzania składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Stosując ćwiczenia twarzy redukujesz również stres, czyli jedną z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia.

Do praktykowania jogi twarzy warto przekonać się w młodym wieku, ponieważ wówczas jest ona najbardziej efektywna i zamiast zwalczać oznaki starzenia, hamuje ich występowanie. Korzystne rezultaty możesz zaobserwować już po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń. Jeśli zastanawiasz się, czy joga twarzy na zmarszczki i podwójny podbródek to dobra metoda, koniecznie wypróbuj podstawowe ćwiczenia i samodzielnie przekonaj się o tym, jak dużo można zyskać. W ten sposób możesz wzmacniać mięśnie, odmładzać skórę, a ponadto dotlenić organizm. To sprawia, że pozytywne zmiany będą widoczne nie tylko na twarzy.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

JOGA I MEDYTACJA

Dlaczego senior powinien zaprzyjaźnić się z jogą?

Dlaczego senior powinien zaprzyjaźnić się z jogą?
SPORT, JOGA I MEDYTACJA

Dlaczego warto korzystać z akcesoriów do jogi?

Dlaczego warto korzystać z akcesoriów do jogi?
JOGA I MEDYTACJA

Joga - korzystne oddziaływanie na ciało i ducha

Joga - korzystne oddziaływanie na ciało i ducha

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu