WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Gdzie na narty we Włoszech? Jakie stoki wybrać?

21 październik 2022
#PORADY

Słońce, śnieg i piękne widoki – takie połączenie oznacza tylko jedno: wyjazd na narty do Włoch! Gdzie warto jeździeć we Włoszech, aby szusować po najlepszych i najbardziej polecanych stokach? Poznaj nawet propozycje włoskich stoków dla zapalonych narciarzy i snowboardzistów! Dolina Val di Sole, Val di Fiemme, Val di Fassa, Livigno, to najpopularniejsze włoskie regiony narciarskie i snowboardowe, ale nie jedyne! Narciarstwo we Włoszech można uprawiać również w innych regionach i je dzisiaj przedstawimy wszystkim entuzjastom sportów zimowych.

Dlaczego warto pojechać na stok do Włoch?

Nie masz ochoty na narty w Polsce? Marzą ci się stoki, których jeszcze nie znasz i które znajdują się za granicami kraju? Jednym z popularnych kierunków wyjazdów polskich narciarzy są Włochy. Nic dziwnego! Włochy to niemal gwarancja pięknej, słonecznej pogody i fantastycznych hoteli. W porównaniu do zimnych i wietrznych stoków Austrii, szusowanie po włoskich trasach może być znacznie przyjemniejsze. Alpejski klimat, piękne widoki alp i dolomitów, a do tego… pizza! Ferie zimowe we Włoszech mogą być wspaniałym miejscem na zimowe szaleństwo. Wyjazd na narty i snowboard możemy zorganizować zarówno sami, jak i skorzystać z oferty biura podróży.

kobieta jadąca na nartach po stoku

Ponadto większość tras narciarskich we Włoszech posiada podział na trasy dla początkujących, zaawansowanych i profesjonalistów. Dlatego narty w tym miejscu to świetny pomysł na urlop z dziećmi oraz jednocześnie szansa na spróbowanie swoich sił w trudniejszym terenie. Nie można zapominać też o samym klimacie Włoch – smaku potraw, włoskiej kulturze i wspaniałych widokach. Narty i snowboard we Włoszech to zawsze świetny pomysł na wyjazdy narciarskie z najblizszymi.

Przeczytaj także: Gdzie na narty w Polsce?

Friuli Venezia Giulia

… a z powodzeniem unikniesz tłumów na trasach, a przy okazji odkryjesz naprawdę piękne trasy. Friuli Venezia Giulia wyróżnia się bardzo słonecznymi stokami i cenami, które nie rujnują narciarskich kieszeni. W tym regionie znajdziemy kilka małych ośrodków narciarskich, w tym: Tarvisio (jest najbliżej granicy z Austrią), Sella Nevea (posiada mocną, wymagającą trasę Agonistica), Zoncolan-Ravascletto (ośrodek przyjazny rodzinom i początkującym) czy Piancavallo (z tego ośrodka rozciąga się widok na Adriatyk!).

Region Friuli Venezia Giulia jest też o tyle ciekawą propozycją, że jest położony najbliżej Polski (względem innych regionów narciarskich). Oferuje naprawdę piękne widoki i dużo słońca, którego w Polsce na stokach np. Białki Tatrzańskiej może nam mocno brakować.

Narty w Południowym Tyrolu?

W tym rejonie znajdziemy prawie 40 stacji narciarskich. Bardzo znane są stacje Alta Badia oraz Kronplatz. Sam ośrodek Kronplatz to aż 116 km tras narciarskich oraz ponad 30 nowoczesnych wyciągów! Infrastruktura robi wrażenie, podobnie jak widoki na stokach. Ze szczytu góry można zjechać każdą stroną, co umożliwia dotarcie do różnych miejscowości.

Mniejszym, ale także bardzo popularnym ośrodkiem w regionie Tyrolu jest Maso Corto. Znajduje się na wysokości 2000 m n. p .m. Ośrodek jest niejako odcięty od świata przez otaczającego go szczyty, więc jazda na nartach ma w tym miejscu niesamowity klimat. Co ciekawe, część terenów narciarskich w tym obszarze znajduje się na lodowcu. Sezon na narty trwa więc cały rok, jeśli tylko zima była mocno śnieżna.

Przeczytaj także: Białka Tatrzańska – jakie stoki wybrać?

Region Trentino

Trentino to region, o którym słyszał każdy zapalony narciarz. Znajdziemy tu aż 800 km tras narciarskich, do których można się dostać za pomocą 235 wyciągów! Te liczby robią wrażenie. Jeśli dodamy do tego aż 25 snowparków, to możemy z łatwością zrozumieć fenomen Trentino. 

Najpopularniejsze ośrodki w tym regionie to: Madonna di Campiglio, Folgarida-Marilleva, Peio oraz Tonale. Wszystkie charakteryzują się wysokim położeniem tras (nawet na 3000 m n. p. m.), bardzo dużym nasłonecznieniem stoków oraz długim okresem otwarcia, czyli od listopada do kwietnia/maja. Ze względu na nasłonecznienie w naszym sprzęcie narciarskim nie może zabraknąć ochronnych gogli. Przed wyjazdem z kraju pamiętajmy też o kupnie odpowiedniego ubezpieczenia, aby wyjazd na narty by w pełni bezpieczny.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

NARCIARSTWO

Jak dobrać narty do wzrostu i umiejętności?

Jak dobrać narty do wzrostu i umiejętności?
NARCIARSTWO

Co zabrać na stok narciarski? Lista TOP10 rzeczy

Co zabrać na stok narciarski? Lista TOP10 rzeczy
NARCIARSTWO

Jak jeździć na nartach? Poradnik dla początkujących

Jak jeździć na nartach? Poradnik dla początkujących

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu