WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Narty - Włochy. Gdzie na narty we Włoszech?

05 październik 2020
#PORADY

Słońce, śnieg i piękne widoki – takie połączenie oznacza tylko jedno: wyjazd na narty we Włoszech! Gdzie warto pojechać we Włoszech, aby szusować po najlepszych i najbardziej polecanych stokach? Poznaj nawet propozycje włoskich stoków dla zapalonych narciarzy!


Dlaczego warto pojechać na narty do Włoch?

Nie masz ochoty na narty w Polsce? Marzą ci się stoki, których jeszcze nie znasz i które znajdują się za granicami kraju? Jednym z popularnych kierunków wyjazdów polskich narciarzy są Włochy. Nic dziwnego! Włochy to niemal gwarancja pięknej, słonecznej pogody. W porównaniu do zimnych i wietrznych stoków Austrii, szusowanie po wloskich trasach może być znacznie przyjemniejsze. 

Ponadto większość tras narciarskich we Włoszech posiada podział na trasy dla początkujących, zaawansowanych i profesjonalistów. Dlatego narty we Włoszech to świetny pomysł na wyjazd na narty z dziećmi oraz jednocześnie szansa na spróbowanie swoich sił w trudniejszym terenie. Nie można zapominać też o samym klimacie Włoch – smaku potraw, włoskiej kulturze i wspaniałych widokach. Narty we Włoszech to zawsze świetny pomysł.

Narty we Włoszech: wybierz mniej znany region, czyli Friuli Venezia Giulia…

… a z powodzeniem unikniesz tłumów na trasach, a przy okazji odkryjesz naprawdę piękne trasy. Friuli Venezia Giulia wyróżnia się bardzo słonecznymi stokami i cenami, które nie rujnują narciarskich kieszeni. W tym regionie znajdziemy kilka małych ośrodków narciarskich, w tym: Tarvisio (jest najbliżej granicy z Austrią), Sella Nevea (posiada mocną, wymagającą trasę Agonistica), Zoncolan-Ravascletto (ośrodek przyjazny rodzinom i początkującym) czy Piancavallo (z tego ośrodka rozciąga się widok na Adriatyk!).

Region Friuli Venezia Giulia jest też o tyle ciekawą propozycją, że jest położony najbliżej Polski (względem innych regionów narciarskich we Włoszech). Oferuje naprawdę piękne widoki i dużo słońca, którego w Polsce na stokach np. Białki Tatrzańskiej może nam mocno brakować.

Narty w Południowym Tyrolu we Włoszech? Czemu nie!

W tym rejonie znajdziemy prawie 40 stacji narciarskich. Bardzo znane są stacje Alta Badia oraz Kronplatz. Sam ośrodek Kronplatz to aż 116 km tras narciarskich oraz ponad 30 nowoczesnych wyciągów! Infrastruktura robi wrażenie, podobnie jak widoki na stokach. Ze szczytu góry można zjechać każdą stroną, co umożliwia dotarcie do różnych miejscowości.

Mniejszym, ale także bardzo popularnym ośrodkiem w regionie Tyrolu jest Maso Corto. Znajduje się na wysokości 2000 m n. p .m. Ośrodek jest niejako odcięty od świata przez otaczającego go szczyty, więc jazda na nartach ma w tym miejscu niesamowity klimat. Co ciekawe, część terenów narciarskich w tym obszarze znajduje się na lodowcu. Sezon na narty trwa więc cały rok, jeśli tylko zima była mocno śnieżna.

Narty a Włochy – sprawdź region Trentino!

Trentino to region, o którym słyszał każdy zapalony narciarz. Znajdziemy tu aż 800 km tras narciarskich, do których można się dostać za pomocą 235 wyciągów! Te liczby robią wrażenie. Jeśli dodamy do tego aż 25 snowparków, to możemy z łatwością zrozumieć fenomen Trentino. 

Najpopularniejsze ośrodki w tym regionie to: Madonna di Campiglio, Folgarida-Marilleva, Peio oraz Tonale. Wszystkie charakteryzują się wysokim położeniem tras (nawet na 3000 m n. p. m.), bardzo dużym nasłonecznieniem stoków oraz długim okresem otwarcia, czyli od listopada do kwietnia/maja. Ze względu na nasłonecznienie w naszym sprzęcie narciarskim nie może zabraknąć ochronnych gogli. Przed wyjazdem z kraju pamiętajmy też o kupnie odpowiedniego ubezpieczenia, aby narty we Włoszech były w pełni bezpieczne.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu