WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Akcesoria piłkarskie na zimne dni - niezbędnik

19 grudzień 2019
#SPRZĘT

Nastała zima, a z nią również chłodniejsze miesiące i temperatura bliska zeru. W takich warunkach koniecznym aspektem podczas treningów czy meczów amatorskich będą akcesoria, które stworzą warstwę izolującą nas od chłodnego wiatru. Z pomocą przyjdą tu czapki, kominy oraz rękawiczki, które mogą zapewnić nam ciepło, abyśmy mogli skupić się jedynie na zawodach sportowych.


Poniższy artykuł jest kontynuacją poprzedniego, którego głównym wątkiem była bielizna termoaktywna.

Czy akcesoria są nam naprawdę potrzebne?

Zmarznięte palce u rąk? Ból głowy w czasie/po treningu? A może przewianie? Niby to wszystko nie przeszkadza w czasie gry, jednak może nam uprzykrzyć uprawianie sportu, czy nawet wyłączyć nas z zajęć na dłuższy czas!

Fot 1. Materiał własny

Będąc trenerem piłkarskim prowadziłem już kilka grup w różnych klubach i akademiach. Częstym widokiem na treningach w złą/chłodną pogodę była mniejsza frekwencja podczas zajęć. Wynikało to z tego, że rodzice w obawie przed zachorowaniem swojego dziecka nie puszczali go na trening. Naprawdę często się to zdarzało 🙁 Wspominając o tej sytuacji na myśl przychodzi mi od razu pewna mądrość, którą kiedyś znalazłem w artykule sportowym: Nie ma złej pogody do treningu – jest zły dobór odzieży.

W stu procentach się z tym zgadzam. Coraz więcej akademii piłkarskich w ciężkich warunkach prowadzi treningi na dworze (i bardzo dobrze!). Zatem ważnym jest, aby nasze pociechy, czy właśnie amatorscy zawodnicy posiadali odzież chroniącą przed zimnem, w tym również czapki, rękawiczki czy nawet kominy.

Dopasowanie akcesoriów izolujących od zimna

Tak jak z każdym elementem piłkarskiej garderoby, koniecznym jest prawidłowe dobranie swojego sprzętu piłkarskiego. Zapewni nam to komfort podczas grania w piłkę nożną, zarówno ten cieplny jak i fakt, że nie będziemy musieli co chwilę poprawiać naszych akcesoriów. Źle dobrany rozmiar również może wpłynąć na prawidłowe działanie danego produktu. Przy wyborze naszego sprzętu bardzo ważne jest więc dobranie prawidłowego rozmiaru. W Decathlon te akcesoria możemy podzielić na 2 główne kategorie rozmiarowe:

  • dla dzieci,
  • dla dorosłych.

Jest to dosyć ogólny podział, dlatego też w dalszej części artykułu przybliżę dokładną rozmiarówkę produktów, które występują w naszych sklepach.

Fot 2. Materiał własny

Czapki

W naszych sklepach można spotkać się z dwoma rodzajami czapek:

Zaczniemy od pierwszego wymienionego rodzaju, czyli czapki Keepwarm. Obecnie jest ona dedykowana wyłącznie dla dzieci. Głównym założeniem tego sprzętu jest skuteczna ochrona przed zimnem. Projektanci, którzy wykonali tą czapkę chcieli stworzyć produkt, który głównie ochroni dziecko od zimnego powietrza, na każdym poziomie intensywności treningu. Niewątpliwie im się to udało. Zapewnia to polarowa podszewka, która izoluję głowę od dopływu zimna. Ten produkt występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz niebieskim.

Fot 3. Materiał własny

Drugim rodzajem nakrycia głowy, który wcześniej został wymieniony jest czapka Keepdry 500. Jest ona stworzona zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W tym wypadku największymi zaletami są skuteczna ochrona głowy przed zimnem oraz doskonałe odprowadzanie wilgoci. Kolejnym plusem, który można wymienić patrząc na to okrycie głowy jest to, że czapka nada się zarówno dla osób, które posiadają krótkie włosy, jak i te długie. Umożliwia to otwór w tylnej części czapki, który jest specjalnie dedykowany długim włosom. Kolejnym walorem jest jej waga – czapka jest niezwykle lekka, a przy tym sprawdza się w utrzymaniu ciepła naszej głowy. Następnym plusem, który trzeba koniecznie wymienić jest materiał hydrofobowy, z którego została wykonana czapka. Chroni on przed deszczem. Ten produkt w wersji dla dorosłych występuje w 3 wersjach kolorystycznych – czarnej, szarej oraz niebieskiej, zaś wersja dla dzieci występuje w jednym kolorze – szarym.

Rękawiczki

Sytuacja z rękawiczkami piłkarskimi wygląda trochę inaczej aniżeli ma się to z czapkami – tutaj mamy do czynienia z jednym modelem, którym jest Keepdry 500. Występują one w rozmiarach przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Projektanci tworząc ten sprzęt kierowali się tym, aby stworzyć produkt, który będzie mógł być używany przez użytkowników na wszystkich poziomach: dla tych początkujących, średnio-zaawansowanych, jak i zaawansowanych. Podobnie jak w czapkach, głównym ich atutem jest skuteczna ochrona przed zimnem, którą zapewnia polarowa podszewka w środku. Kolejnym atrybutem, który trzeba wymienić jest grip, który jest umieszczony na wewnętrznej części dłoni. Ma on za zadanie wspierać skuteczne chwytanie piłki, gdy ta jest mokra. Każdy kto grał ten wie, jak duży jest to problem podczas deszczowej pogody. Ten produkt występuje w 3 wariantach kolorystycznych (dla dorosłych i dzieci tak samo) – czarnym, szarym oraz czarnym z elementami koloru niebieskiego.

Fot 4. Materiał własny

Kominy

Jeżeli chodzi o rodzaje kominów to ma to się podobnie jak w przypadku czapek. Możemy tutaj wyróżnić 2 rodzaje:

Zaczniemy od pierwszych z powyżej wymienionych, a mianowicie od kominów Keepwarm 100. W tej chwili są one jedynie w rozmiarach dla dzieci. Tak jak we wszystkich opisywanych produktach w tym artykule, tak i też w tym wypadku głównym atutem jest skuteczna ochrona przed zimnem, jednak tym razem naszej szyi i/lub uszu. Jest to zagwarantowane przez polarowy materiał. Dlatego też głównym wyzwaniem, przed jakimi stanęli projektanci było zapewnienie ciepła ciała przez ten produkt. Również ważnym było dopasowanie kominów do każdej intensywności, z jaką zawodnicy uprawiają piłkę nożną. Produkt jest odpowiedni dla dzieci, co świadczy przede wszystkim o braku sznurka ściągającego. Te akcesoria występują w kolorach czarnym i niebieskim.

Fot 5. Materiał własny

Drugim rodzajem tej ochrony przed zimnem są kominy Keepdry 500. Podobnie jak reszta akcesoriów tego modelu jest on w rozmiarach dla dzieci i dla dorosłych. Skuteczna ochrona przed zimnem – czyli podstawowy i główny atut opisywanych w tym artykule produktów. Kolejnymi zaletami są wcześniej już opisywane lekkość, hydrofobowy materiał oraz odprowadzanie wilgoci. W rozmiarze dla dorosłych występuje w kolorach: czarnym, szaro-czarnym oraz niebiesko-czarnym, zaś w rozmiarze przeznaczonym dla dzieci jest dostępny w kolorze szaro-czarnym.

Dobór kolorystyczny

Można zauważyć, że wszystkie te akcesoria spełniają bardzo ważną funkcję jaką jest ochrona przed zimnym powietrzem. Dlatego też produkty te, są dostępne w takiej kolorystyce, aby można było skompletować wszystkie trzy artykuły w jednym wariancie kolorystycznym. Nie będzie to żadnym problemem z produktami marki Kipsta.

A czy Wy używacie wszystkich trzech akcesoriów w zimne dni? Może macie w swoim domowym asortymencie któreś z wymienionych wyżej produktów marki Kipsta? Zachęcam do podzielenia się opinią w komentarzu, bądź wiadomości prywatnej!

Widzimy się na boisku! 🙂

[baner]

Patryk Hanke Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?

Rozmiary piłek nożnych. Jak wybrać rozmiar piłki?
PIŁKA NOŻNA

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu