WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jesteś gotowy na treningi piłkarskie? Sprawdź buty Kipsta CLR 900 FG!

14 maj 2019
#PORADY
#SPRZĘT

Wchodząc do sklepu, widzieliście wiele rodzajów butów do tego sportu, każdy z inną podeszwą, i zastanawialiście się, czym to się tak naprawdę różni i czy dobrze wybierzecie buty piłkarskie, które mają służyć jak najdłużej, a zarazem spełniać Wasze duże oczekiwania?


Poniższy artykuł wskaże odpowiedzi na te pytania! 🙂

Na samym początku warto odpowiedzieć na pytania, które zostały zawarte powyżej. Trzeba tu wymienić kilka najistotniejszych punktów, które pomogą nam wybrać odpowiednie obuwie piłkarskie.

Na jaką nawierzchnię? 

Zaczynając od podstawowych informacji – obecnie w sklepach mamy dostępne obuwie do piłki nożnej w 4 kategoriach:

  • na naturalną, suchą nawierzchnię (FG – firm ground) – inną nazwą, jaką można usłyszeć w odniesieniu do tego typu butów, są lanki. Są one przeznaczone na naturalną, suchą nawierzchnię;
  • na naturalną, mokrą nawierzchnię (SG – soft ground) – w nazewnictwie piłkarskim wkręty. Ten rodzaj obuwia piłkarskiego jest przeznaczony na przemoczone, grząskie boiska;
  • na sztuczną nawierzchnię (HG – hard ground) – w słowniku piłkarskim turfy. Są one zalecane do gry na nawierzchniach twardych typu orlik. Mają wiele małych koreczków;
  • na halę (IC) – w żargonie piłkarskim halówki. Buty tego rodzaju mają podeszwę z kauczuku, który poprawia przyczepność na hali.
Kipsta_buty_do_pilki_noznej

Fot 1. Korki na podeszwach butów CLR 900 FG zapewnią doskonałą przyczepność na trawiastych boiskach

Opisywane w tym artykule obuwie piłkarskie musimy zaliczyć do tej pierwszej, wyróżnionej kategorii, ponieważ te buty świetnie sprawdzą się do gry na naturalnej, suchej murawie. Korki na ich podeszwach zapewnią doskonałą przyczepność na trawiastych boiskach, co pozwoli nam w pełni skupić się na grze.

Rozmiary butów Kipsta CLR 900 FG

Bardzo ważnym aspektem podczas wyboru naszych butów piłkarskich jest prawidłowy dobór rozmiaru – może i jest to banalna czynność, jednak niezmiernie ważna do tego, żebyśmy czuli się swobodnie i komfortowo podczas meczu czy treningu. W końcu nikt z nas nie chce, aby buty, które kupimy, przyniosły nam dyskomfort czy nawet niepożądaną oraz nielubianą we wszystkich sportach kontuzję.

Dobrą metodą jest zmierzenie długości swojej stopy, co może nam ułatwić i przyspieszyć proces zakupu butów piłkarskich. Wystarczy położyć stopę na kartce (bez skarpety), następnie ołówkiem bądź długopisem zaznaczyć jej obrys i zmierzyć długość od pięty do dużego palca.

PORADA: Nigdy nie graj pierwszy raz w nowo zakupionym obuwiu piłkarskim podczas meczu. Najlepiej założyć je na trening, żeby stopa się przyzwyczaiła. Po meczu mogą wystąpić odciski i ból.

Jak wygląda cena? 

Jeżeli nie jesteśmy profesjonalnymi zawodnikami topowej drużyny w kraju, to raczej zwracamy uwagę na ten czynnik. Buty marki Kipsta mają najlepszą cenę w stosunku do jakości wykonania. Znajdzie się coś dosłownie dla każdego – od gracza początkującego (który uprawia piłkę nożną okazjonalnie, raz w tygodniu), przez średnio zaawansowanego (przebywającego na boiskach piłkarskich do 3 razy w tygodniu), po zawodników zaawansowanych (którzy spędzają sporo czasu na boiskach i uprawiają ten sport powyżej 3 razy w tygodniu).

Fot 2.  Kipsta by Decathlon oferuje obuwie piłkarskie dla graczy na każdym poziomie zaawansowania!

BUTY KIPSTA CLR 900 FG

Główne cechy:

  • korki przeznaczone do gry na trawiastej, suchej nawierzchni,
  • przewidziane do gry z częstotliwością powyżej 3 razy w tygodniu,
  • lekkość,
  • odczuwalny komfort podczas użytkowania,
  • znakomita dynamika.

Nie trzeba się obawiać o jakość butów Kipsta CLR 900 FG, ponieważ zostały one poddane testom przez profesjonalnych piłkarzy, występujących w najwyższych francuskich ligach. Jednym z najważniejszych walorów tych butów jest ich komfort użytkowania, a zapewnia go przede wszystkim zamszowe wzmocnienie w środku, które bardzo dobrze się dopasowuje do każdego rodzaju stopy. Przy tym zwracam jeszcze raz uwagę na dobranie odpowiedniego rozmiaru dla siebie, żeby buty mogły w jak najlepszy sposób pełnić swoje funkcje.

Niewątpliwie bardzo ważną zaletą jest ich lekkość. Tę cechę zapewnia cholewka z miękkiego i wytrzymałego materiału, co gwarantuje nam dynamikę i niesamowite czucie piłki podczas gry. Kolejnym walorem, który trzeba wyróżnić, jest podeszwa tego obuwia, która jest lekka, a zarazem sztywna, co da się odczuć w naszej dynamice gry. Uwagę należy również zwrócić na użyte w tym modelu wkładki, które są zaopatrzone w 2 strefy amortyzacji – pod piętą i łukiem stopy. Dlaczego akurat te strefy? Ponieważ są one najbardziej narażone na wstrząsy podczas poruszania się po piłkarskich boiskach.

Buty Kipsta CLR 900 FG dostępne są w 3 wersjach kolorystycznych: ciemnoszarej z indygo, turkusowej oraz bordowej połączonej z fluorescencyjną czerwienią.

Jak je transportować? 

Gdy jestem w sklepie podczas pracy, klienci często zadają mi pytanie na temat tego, w czym najlepiej transportować swoje obuwie piłkarskie. Poszukują do tego toreb nie za dużych, jednak też wygodnych i praktycznych. Co im wtedy doradzam? Już pędzę z odpowiedzią!

Dla mnie świetnym rozwiązaniem jest torba przeznaczona konkretnie do przenoszenia butów sportowych. Jest ona bardzo poręczna i zmieszczą się do niej jeszcze akcesoria, które są niezbędne w naszym piłkarskim wyposażeniu (jak np. nagolenniki czy podtrzymujące je opaski). Ma też praktyczną rączkę oraz 2 przegrody, gdzie możemy pomieścić cały nasz potrzebny sprzęt.

Jeżeli jednak potrzebujecie większej torby, która pomieści zdecydowanie więcej sprzętu, to zapraszam do mojego wcześniejszego artykułu na temat tego, jak spakować się na trening lub mecz piłkarski i niczego przy tym nie zapomnieć.

Personalizacja

Jeżeli również chcecie, to w Decathlon istnieje możliwość spersonalizowania Waszego ulubionego obuwia (imię, nazwisko, inicjały, numer itp.).

Taka czynność pozwoli na bardzo szybkie, a co najważniejsze – trwałe nadanie Waszym butom indywidualnego stylu. Nie musicie się obawiać o niepowodzenie, ponieważ maszyny przeprowadzające ten proces cechują się precyzją nieosiągalną dla człowieka.

>> SPRAWDŹ OFERTĘ BUTÓW PIŁKARSKICH

W razie jakichkolwiek pytań jestem do dyspozycji. Piszcie śmiało 🙂

Widzimy się na boisku! 🙂 

Patryk Hanke Decathlon Szczecin Prawobrzeże
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Chętnie służę pomocą w Decathlon Szczecin Prawobrzeże, gdzie możecie mnie najczęściej spotkać na dziale gier zespołowych. Jestem gotowy do poruszenia każdej dyskusji na tematy dotyczące piłki nożnej i nie tylko. Kontaktować się ze mną możecie przez maila: patryk.hanke@decathlon.com.
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

PIŁKA NOŻNA

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego

Ile wynoszą wymiary boiska do piłki nożnej? Poznaj wymiary boiska piłkarskiego
PIŁKA NOŻNA

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!

Graj w piłkę nożną w domu i ogrodzie!
PIŁKA NOŻNA

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

Bielizna termoaktywna – dobry przyjaciel każdego zawodnika

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu