WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Stwórz Koronę Polskich Skałek. Ruszył unikatowy projekt dla wspinaczy

05 czerwiec 2019
#PORADY
#RELACJE

Najpiękniejsze, z ciekawymi przechwytami, a może dające najwięcej satysfakcji? Które drogi wspinaczkowe powinny stworzyć Koronę Polskich Skałek? Każdy może przedstawić i uzasadnić swoją propozycję. Za każde jedno zgłoszenie przekażemy 5 zł na poprawę bezpieczeństwa w skałkach!

Zdobywcy gór mają listę 28 szczytów poszczególnych pasm górskich Polski. Pasjonaci ośmiotysięczników – Koronę Himalajów i Karakorum. Dlaczego więc wspinacze nie mogą mieć swojej własnej – Korony Polskich Skałek? Odpowiedzią na to pytanie jest projekt, którego celem jest wyłonienie 10 topowych dróg wspinaczki skałkowej w kraju.

Fot 1. Materiał własny | Projekt ma na celu wyłonienie TOP 10 najlpiękniejszych polskich skałek. Zarazem chcemy poprawić bezpieczeństwo w polskich skałkach!

Takiej akcji jeszcze nie było. Korona Polskich Skałek to z jednej strony popularyzacja dróg wspinaczkowych w kraju, a z drugiej realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy się objąć ją patronatem honorowym – mówi Miłosz Jodłowski, wiceprezes Polskiego Związku Alpinizmu. 

– Zachęcamy do przypomnienia sobie, które klamy, dziurki lub krawądki wspominamy z największym rozrzewnieniem i oddania swojego głosu. Dzięki temu wspólnie polepszymy stan dróg – dodaje.

Każdy może w prosty i szybki sposób przesłać swoje zgłoszenie. Wystarczy wejść na stronę internetową akcji, a następnie przedstawić propozycję (jedną, dwie lub trzy drogi) i uzasadnić wybór – na przykład najpiękniejszej drogi, z ciekawymi przechwytami lub dającej najwięcej satysfakcji.

Zgłoszenia można przesyłać do 9 czerwca 2019 r.

Fot 2. Materiał własny | Na zgłoszenia czekamy do 9 czerwca!

Jeśli się wspinać to bezpiecznie. Dlatego od lat dbamy o najwyższą jakość sprzętu Simond by Decathlon, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach – mówi Piotr Dąbrowa, lider marki Simond by Decathlon.

Dbając o wszystkich amatorów wspinaczki skałkowej idziemy o krok dalej i planujemy stworzyć Koronę Polskich Skałek. Za każde zgłoszenie przekażemy 5 zł na konto „Naszych Skał”, czyli inicjatywy Polskiego Związku Alpinizmu, która całą sumę przeznaczy na konserwację i modernizację dróg wspinaczkowych w Polsce. Ale to jeszcze nie wszystko. Stworzymy przewodnik z drogami wspinaczkowymi, który każdy głosujący otrzyma bezpłatnie na swojego e-maila. Będzie dostępny również w formie papierowej w każdym sklepie Decathlon na terenie kraju – dodaje.

Wszystkie zgłoszenia zostaną przeanalizowane przez jury, które w kolejnym etapie  wybierze top 10 dróg. Gremium ekspertów stworzą: Miłosz Jodłowski – Wiceprezes Polskiego Związku Alpinizmu, Włodzimierz Porębski – Dyrektor Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”, Piotr Dąbrowa z Decathlon Polska, Piotr Sztaba i Waldemar Niemiec ze Szkoły Wspinania Kilimanjaro, Dariusz Woźniczka i Pola Kryża z Akademii Wspinania Climb2change, a także znani wspinacze i blogerzy: Aneta Pruszyńska, Jarosław Bajer i Przemysław Dudys.

Dodatkowo, specjalnie na potrzeby Korony Polskich Skałek, powstały wideo-porady z udziałem przedstawicieli Szkoły Wspinania Kilimanjaro oraz Akademii Wspinania Climb2change. Eksperci przedstawiają w nich najważniejsze zasady bezpiecznej wspinaczki skałkowej. Porady można zobaczyć na stronie internetowej akcji.

Akcję wspiera Simond by Decathlon – marka sprzętu i odzieży wspinaczkowej. To właśnie w kuźni braci Simond wykuto czekan, z którym po raz pierwszy zdobyto Mount Everest. W 2008 roku Simond stał się częścią Decathlon. Marki od tej pory łączą doświadczenie, aby tworzyć najwyższej jakości sprzęt i odzież alpinistyczną, która sprawdza się w ekstremalnych warunkach.

Zgłaszać drogi można tutaj >>KLIK<<

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

WSPINACZKA

[Materiał partnera] Jak wybrać linę do wspinaczki w skały?

[Materiał partnera] Jak wybrać linę do wspinaczki w skały?
WSPINACZKA

Wspinaczka dla wymagających - test liny SIMOND EDGE DRY 8.9mm

Wspinaczka dla wymagających - test liny SIMOND EDGE DRY 8.9mm
WSPINACZKA

Recenzja butów Simond Edge 2

Recenzja butów Simond Edge 2

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu