WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Aktywność sportowa w domu - 3 sposoby na nudę w domu!

24 kwiecień 2020
#PORADY

Chcesz pozostać aktywny, ale nie pozwala na to pogoda? Dodatkowo brakuje ci rozrywki? Poznaj trzy sposoby na rozrywkową aktywność sportową w domu! Sprawdź, czy masz odpowiednie warunki do bilarda w domu bądź stworzenia własnego boiska do gry w bule. A może masz ochotę poćwiczyć boks w domu? Każda z tych aktywności sportowo-rozrywkowych jest możliwa w czterech ścianach, garażu lub przydomowym ogródku. Od tej chwili nie będziesz znał już takiego pojęcia „jak nuda w domu”!


Bilard w domu – rozrywka połączona z lekką aktywnością sportową!

Ta gra kojarzy Ci się tylko z rozgrywką ze znajomymi w pubie, racząc się przy tym chmielowym trunkiem? Wielu osobom wydaje się, że stół bilardowy zajmuje za dużo miejsca i nie zmieści się w domu. Istnieją jednak różne wymiary stołów bilardowych. Trzy najpopularniejsze wymiary to:

  • stoły bilardowe siedmiostopniowe (129 na 228 cm) – przy czym minimalne wymiary pokoju bilardowego 419 na 518 cm,
  • stoły bilardowe ośmiostopowe (142 na 154 cm) – przy czym minimalne wymiary pokoju bilardowego 432 na 544 cm,
  • stoły bilardowe dziewięciostopniowej (157 na 284 cm) – przy czym minimalne wymiary pokoju bilardowego 447 na 574 cm.

Jeśli posiadasz nieużywany pokój lub miejsce w garażu lub na poddaszu, to gratuluję! Możesz zyskać przedmiot, dzięki któremu możesz spędzić długie emocjonujące chwile podczas rozgrywek! Chętnie byś pograł, ale potrzebujesz czegoś mniejszego? Żaden problem ! Ten kompaktowy zestaw do bilarda załatwi tą sprawę. Ćwicz w domu z rodziną i poznawaj technikę tej gry.Przestań grać w bilarda na telefonie, skoro możesz to robić we własnych czterech kątach. Czy pozostaje mi coś więcej niż życzyć dobrej zabawy?

Fot 1. Materiał własny

Bule w domu – to możliwe! Jak zrobić boisko do gry w bule?

Pewnie nieraz widziałeś w parku grupkę osób rzucających jakieś kule w kierunku jednej mniejszej kuli. Jeśli nie wiesz po co pędzę z wyjaśnieniem. Otóż rozgrywali oni grę zwaną bule. Pokrótce o zasadach: chodzi o to, żeby większą kulką trafić jak najbliżej tej mniejszej (dokładne zasady gry w bule znajdziesz bez problemu w internecie). Zapewniam Cię – świetna zabawa. Improwizowane boisko do gry w bule można łatwo zrobić w ogrodzie bądź garażu. Zresztą bule to tylko jeden z dostępnych sportów w ogrodzie. Z gry w kule nie są wyłączeni także ludzie mieszkający w blokach. Kula wykonane ze stali i metalu są najpopularniejsze, jednak mogą porysować podłogę w mieszkaniu. W związku z tym można z łatwością kupić plastikowy zestaw, żeby rozgrywać potyczki również w domu. To jak nadal uważasz, że przebywanie we własnym mieszkaniu musi być nudne, a aktywność sportowa to tylko bieganie na bieżni i podnoszenie ciężarków? Pokaż swoim pociechom grę w bule i sprawdź kto zostanie królem rozgrywki!

Fot 2. Materiał własny

Boks w domu? Tak! Tylko jak trenować boks w domu?

Też wstawałeś w środku nocy, żeby oglądać starcia naszych najlepszych pięściarzy. Pamiętam te czasy jak pełen emocji zrywałem się z łóżka, aby obejrzeć pojedynki naszego polskiego boksera o pas mistrza świata w wadze ciężkiej (ach, cóż to były za emocje!). Wiesz, że do tej pory w historii polskiego boksu nie dochowaliśmy się jeszcze mistrza świata w tej kategorii wagowej? Może pora to zmienić i spróbować wychować zalążki nowego mistrza w domu. Boks to bardzo wszechstronna dyscyplina sportu – można go trenować w domu! Szybkość, siła, wytrzymałość, dyscyplina to tylko kilka cech które go opisują. Baw się nauką boksu w domu z dzieckiem, a w przyszłości kto wie? Może doczekamy się w końcu mistrza w tej prestiżowej kategorii. Aby ćwiczyć boks w domu, należy oczywiście zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt, taki jak m.in. rękawice bokserskie czy worek treningowy. Jeśli ćwiczymy z inną osobą, pamiętajmy o ochraniaczu na zęby! Przy ćwiczeniach z workiem treningowym nie jest on niezbędny.

Aktywność sportowa jako metoda na nudę w domu

Nuda w domu? Wykluczone! Zobacz ile form aktywności możesz uprawiać w swoim mieszkaniu, garażu lub przydomowym ogródku. A to tylko kilka z nich. Tenis, koszykówka, ćwiczenia siłowe, piłka nożna i wiele innych to też dyscypliny które śmiało możesz uprawiać w domowym zaciszu. Czasami wystarczy odrobina chęci i wyobraźni by się o tym przekonać. Baw się dobrze w swoich czterech kątach, wykonując ciekawą aktywność sportową i wykreśl słowa nuda w domu już na zawsze!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu