WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Udany wyjazd w góry? Co zrobić, aby pierwszy wyjazd na narty był niezapomniany

09 styczeń 2019
#PORADY

Zaplanowałeś w kalendarzu pierwszy wyjazd na narty? Zapoznaj się z naszymi poradami, aby móc wyjechać już pod koniec miesiąca i zaliczyć pobyt do udanych.

Dobre przygotowanie fizyczne pozwala w pełni skorzystać z wyjazdu

     Narciarstwo i snowboard to fizycznie wymagające i intensywne dyscypliny sportu, dodatkowo silnie uwarunkowane czynnikami zewnętrznymi (takimi jak chłód, wiatr, śnieg…), z którymi przyjdzie Ci się czasem zmierzyć!

Gdy zaczynasz odczuwać mrowienie w nogach, odpowiednia zaprawa fizyczna pozwoli Ci przygotować się do sezonu!

Trochę ćwiczeń wzmacniających mięśnie (zwłaszcza uda), kilka długości basenu pozwalających poprawić wytrzymałość, ćwiczenia rozciągające stawy… Oto program, który pomoże Ci stanąć na stoku w dobrej kondycji fizycznej. Przyjemność nie każe na siebie czekać…

naricarstwo

Fot 1. Materiał własny | O dobrą kondycję zadbaj jeszcze przed wyjazdem w góry

Poczuj się pewnie na nartach, zanim wrzucisz wyższy bieg

     Jazda na nartach to jak jazda na rowerze: tego się nie zapomina! Zanim jednak znów zaczniesz szusować na 100% swoich możliwości, może Ci się przydać rozgrzewka, dzięki której w łagodny sposób na nowo przyzwyczaisz swoje mięśnie do wymogów białego szaleństwa.

Po solidnej rozgrzewce, kierunek: stok usiany muldami? To oczywiście żart…
Wybierając na początek łatwe trasy, będziesz mógł spokojnie sprawdzić swoje panowanie nad nartami i odzyskać kontrolę nad prędkością. Stopniowe odzyskiwanie pewności siebie pozwoli Ci następnie bez obaw jeździć po trudniejszych i bardziej technicznych trasach.

Dobrym sposobem na to, aby znów poczuć się pewnie na nartach, jest powrót do… szkółki narciarskiej! Kilka profesjonalnych porad instruktora pomoże Ci skorygować błędy i udoskonalić umiejętności, a potem… stok będzie należał do Ciebie…

narciarstwo

Fot 2 Materiał własny | Przed wyjazdem w góry, nie zapomnij o rozgrzewce i przygotowaniu mięsni do szaleństwie na śniegu

Dobrze przygotowany sprzęt to gwarancja dorej jakości jazdy

     Nie ma udanego sezonu zimowego bez dobrze przygotowanego sprzętu. Zanim wyjedziesz, by cieszyć się pierwszym śniegiem, koniecznie dokonaj przeglądu.

narciarstwo

Fot 3. Materiał własny | Nie zapomnij o konserwacji sprzętu i odpowiednim jego wyregulowaniu

Jeżeli Twoje narty czy snowboard zostały odpowiednio zakonserwowane po zimie i były prawidłowo przechowywane, na początku sezonu wystarczy standardowa konserwacja pozwalająca nałożyć smar przeznaczony do jazdy po zimnym śniegu. Aby uniknąć kontuzji, konieczna jest prawidłowa regulacja wiązań. Wizyta w serwisie Decathlon pozwoli Ci poczuć atmosferę nowego sezonu, a serwisanci z najwyższą starannością zaopiekują się Twoim sprzętem. 

Udanego sezonu! 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

ALPINIZM

Namioty do zadań specjalnych. Recenzja Makalu od Simonda prosto z Chan Tengri i Piku Lenina

Namioty do zadań specjalnych. Recenzja  Makalu od Simonda prosto z Chan Tengri i Piku Lenina
ALPINIZM

Jak wybrać raki alpinistyczne?

Jak wybrać raki alpinistyczne?
ALPINIZM

Jak wybrać czekan alpnistyczny?

Jak wybrać czekan alpnistyczny?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu