WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Bieganie dla początkujących. Jak zacząć biegać?

02 marzec 2020
#PORADY

To niby proste. Zakładasz buty i biegniesz. Warto jednak zadbać o kilka rzeczy. Z naszego materiału dowiesz się, jak zacząć biegać i na co zwrócić uwagę.


Zobacz wideo, w którym Ania (na co dzień pasjonatka biegania pracująca w Decathlon Poznań Franowo) opowiada o bieganiu dla początkujących:

Początki biegania. Jak zacząć od zera?

Załóżmy, że jesteś początkujący i zaczynasz od kompletnego zera. Twoim celem jest przebiegnięcie 10 km. No dobra, ale najpierw spróbuj biec przez 10 minut – to powinien być Twój pierwszy etap.

Nie szarżuj! Nie wystawiaj od razu swojego organizmu na próbę. Zacznij naprawdę spokojnie. Na początku lepiej biec mniej niż więcej. Niech to będzie lekki trucht lub marszobieg. Aby przyzwyczajać swoje ciało do wysiłku, np. co pół kilometra przejdź do minutowego marszu, aby odsapnąć.

Przerwy są istotne, jeśli nigdy wcześniej nie biegałeś, nie oczekuj, że od razu będziesz w stanie biec długo i nie męczyć się przy tym. Musisz dać sobie czas.

[baner]

I najważniejsze – obuwie – nie musisz od razu wydawać tysiąca złotych na najlepsze obuwie dla pronatorów, ale jednocześnie nie wychodź na bieg w poszarpanych trampkach. Twoje buty do biegania powinny być wygodne, stabilne, lekkie i zapewniające komfort w trakcie biegu.

Okazuje się, że bieganie nie jest wcale takie ciężkie, a 10 km takie straszne. Tylko musisz przetrwać ten krytyczny moment.

Autor: Anna Heneczkowska

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

BIEGANIE

Bieganie a tętno. Jakie tętno przy bieganiu?

Bieganie a tętno. Jakie tętno przy bieganiu?
BIEGANIE

Bieganie a oddychanie. Jak oddychać przy bieganiu?

Bieganie a oddychanie. Jak oddychać przy bieganiu?
BIEGANIE

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?

Redukcja wagi. Jak trenować bieganie na schudnięcie?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu