WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak nie zmarznąć na trasie narciarskiej?

21 grudzień 2018
#PORADY

Jeśli chcesz mieć ciepłe ręce i stopy, musisz pamiętać o nakryciu głowy! Dziwne, prawda? Przy bardzo niskiej temperaturze otoczenia ciało kieruje krew przede wszystkim do serca oraz mózgu kosztem rąk czy stóp. Dlatego zachowanie ciepłej głowy wspomaga krążenie w kończynach dolnych i górnych!

Ciepło na stoku: najwyższy komfort. Niemożliwe? Nie, jeśli będziesz przestrzegać naszych porad i wskazówek. Dzięki nim wyjście na deskę będzie ogromną przyjemnością, nawet jeśli nie wszystko ułoży się tak, jakbyś tego chciał.

3 WARSTWY

     3 warstwy gwarantują odpowiednią temperaturę, nawet podczas wysiłku:

#po pierwsze 

Bielizna termiczna– jako pierwsza warstwa – zapewnia ciepło i odprowadza wilgoć.

#po drugie 

Polar lub bluza – jako druga warstwa- stanowi dodatkowe źródło ciepła i jednocześnie gwarantuje swobodę ruchów.

#po trzecie

Na koniec, jednocześnie wodo- i wiatroszczelna oraz oddychająca kurtka – jako trzecia warstwa – chroni przed czynnikami zewnętrznymi i odprowadza wilgoć wytworzoną przez poruszające się ciało.

Podsumowując, trzy warstwy zapewnią Ci ciepło bez tworzenia efektu sauny.

wedz'e

Fot 1 . Materiał własny | Wybierając odpowiednią odzież zachowując ciepło, unikniesz efektu sauny, 

NASZE MAŁE WSKAZÓWKI

     Dzisiejsze inteligentne ubrania – szczelne i oddychające – opracowane zostały po to, by ułatwić Ci życie: zamki wentylacyjne, dopasowane kaptury umożliwiające noszenie kasku… A żeby ostatecznie rozprawić się z wpadającym zimnym powietrzem, proponujemy wielofunkcyjny komin, który może także służyć za opaskę. Maksymalny styl na trasie i poza nią!

DODATKOWE INFORMACJE DLA SNOWBOARDZISTÓW

      Pas przeciwśnieżny, który można doczepić do niektórych modeli naszych spodni, utrzymuje dolną część pleców w cieple za każdym razem, kiedy pochylasz się, by zapiąć lub wyregulować wiązania. Zapobiega on także wpadaniu śniegu w razie upadku lub jazdy po bardzo miękkim puchu.

wedz'e

Fot 2. Materiał własny | Bez względu na czynniki zewnętrzne czerp radość z uprawiania sportu

A CO Z RESZTĄ CIAŁA?

     Jesteś już gotowy stawić czoła zimnu i maksymalnie korzystać z jazdy na desce snowboardowej. Ale moment… czy pomyślałeś o kończynach i głowie? Stopy, ręce, a nawet głowa to części naszego ciała najbardziej wyeksponowane na działanie zimna, dlatego musimy najbardziej zadbać o ich ochronę.

GŁOWA

Jest to część bezpośrednio wystawiona na zimo. Noszenie kasku w każdych warunkach pozwoli Ci o tym nie myśleć. Jeśli boisz się, że będzie Ci za ciepło, wybierz kask z otworami wentylacyjnymi i odpinaną podszewką. Ciepła i chroniona przed uderzeniami głowa – już nic Cię nie zatrzyma!

DŁONIE

Kiedy jeździmy na desce, nasze dłonie często lądują w śniegu. Rękawice zdejmujemy, jeśli chcemy ułatwić sobie wpinanie / wypinanie. Chcesz poznać naszą wskazówkę? Pomyśl o rękawiczkach wewnętrznych. Bez względu na to, czy wolisz generalnie najcieplejsze rękawice jednopalczaste czy rękawice pięciopalczaste, rękawiczki wewnętrzne pomogą Ci zachować ciepłe ręce przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnej swobody ruchów.

STOPY

Nasza rada? Techniczne skarpety wzmocnione we wrażliwych strefach (np. na wysokości palców) i odprowadzające wilgoć to gwarancja komfortu Twojego oraz Twoich stóp.

wedz'e

Fot 3. Materiał własny | Głowa, ręce i nogi są najbardziej wyeksponowane na działanie zimnego powietrza

Posiadasz teraz wszystkie ważne informacje, dzięki którym przejedziesz przez zimno z uśmiechem na ustach i w poczuciu komfortu termicznego. Możesz swobodnie uczyć się jazdy na desce i nartach, zarówno na trasach, jak i w snowparkach! 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu