WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Łysa Góra - ski. Gdzie na narty w Łysej Górze?

25 październik 2020
#PORADY

Wybierasz się na narty na Łysą Górę? Stoki narciarskie określane tą nazwą znajdziesz w okolicach Jeleniej Góry (Sudety Zachodnie), w miejscowości Limanowa (Beskid Wyspowy), a także w Sopocie. Jak widać nazwa Łysa Góra jest naprawdę popularna w Polsce. Sprawdziliśmy, co oferują ośrodki narciarskie określane jako Łysa Góra oraz zlokalizowane w trzech różnych miejscach Polski.


Narty na Łysej Górze! Jakie stoki warto odwiedzić?

Planujesz wyjazd na narty w Polsce? Oprócz popularnych kierunków, takich jak Białka Tatrzańska czy Bukowina, warto zwrócić uwagę na nieco mniej znane stoki. Jednym z nich jest Łysa Góra (Limanowa-Ski). To stacja narciarska zlokalizowana w kotlinie górskiej Beskidu Wyspowego. Ma dwie malownicze trasy zjazdowe – niebieską i czerwoną. Posiada też krótką trasę oznaczoną kolorem zielonym – to właśnie na niej początkujący uczą się jeździć.

Trasa niebieska dedykowana jest średniozaawansowanym narciarzom. Liczy sobie 1 000 metrów. Z kolei trasa czerwona jest nieco krótsza (700 metrów), ale posiada certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowo jest bardzo stroma, przez co dedykowana jest narciarzom, którzy dobrze sobie radzą na stoku. Stoki Limanowej Ski w Łysej Górze są codziennie przygotowywane przez ratraki oraz dodatkowo naśnieżane, dzięki czemu zawsze panują tam dobre warunki do zjazdów.

Warto podkreślić, że ośrodek narciarski “Łysa Góra” znajdziemy także w innej części Polski, czyli w Sudetach Zachodnich. Stacja nazywa się “Ski Arena Łysa Góra” i zlokalizowana jest 10 km od Jeleniej Góry. W tym ośrodku na narciarzy czeka ponad 4 km tras zjazdowych oraz sześć wyciągów. Stok jest sztucznie naśnieżany, ratrakowany oraz oświetlony. Przy stacji działa szkółka narciarska, w której najmłodsi oraz dorośli mogą stawiać swoje pierwsze kroki na nartach.

Co ciekawe, wyciąg narciarski “Łysa Góra” znajduje się też na północy Polski – w Sopocie! Posiada jeden wyciąg orczykowy i wszystkie udogodnienia (naśnieżanie, oświetlenie itp). Sopocka Łysa Góra wznosi się na 110 m n.p.m., ale mimo niewielkiej wysokości można z jej szczytu podziwiać widok na Zatokę Gdańską. Jak widać wyjazd na narty nie zawsze oznacza podróż w góry.

Jak przygotować się na wyjazd na narty na Łysą Górę?

Niezależnie od tego, który stok na Łysej Górze wybierzemy, zawsze musimy być dobrze przygotowani do wyjazdu. Nie musimy kupować własnych nart, butów narciarskich ani kijków. Te elementy wyposażenia można wypożyczyć w każdym ośrodku na Łysej Górze. Powinniśmy jednak posiadać własny kask narciarski i gogle. Nasz strój musi być nieprzemakalny oraz ciepły.

Aby wyjechać na narty do jednego z ośrodków na Łysej Górze nie musimy umieć jeździć. W każdym ośrodku możemy nauczyć się podstaw od doświadczonych instruktorów. Pamiętajmy jednak, aby bez odpowiednich umiejętności nie wychodzić na trasy dla zaawansowanych narciarzy. Trzymajmy się szlaków dla początkujących, szlifujmy swoje umiejętności, a dopiero później – gdy będziemy gotowi – pokażmy, na co nas stać na długich i wymagających trasach.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak ubrać się na stok narciarski?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak dobrać buty narciarskie?
NARCIARSTWO

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

[Wideo] Elementarz narciarza: Jak wybrać kask narciarski?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu