WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Gdzie pojechać na weekend w Polsce?

08 czerwiec 2020
#PORADY

Planujesz wyjechać na długi weekend, ale nie wiesz, na jakie miejsce się zdecydować? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym znajdziesz pięć interesujących wycieczek do najlepszych zakątków w naszym kraju. Przygotowaliśmy propozycje zarówno dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, jak i tych, którzy lubią tylko odpoczywać. Przekonaj się, gdzie warto pojechać!


Pomysły na wycieczkę na długi weekend w Polsce. TOP 10 miejsc wartych odwiedzenia z całą rodziną

Szlak rowerowy R10 – świetny pomysł na długi weekend!

Dla wszystkich miłośników długich wycieczek rowerowych polecamy wybrać się na polski szlak rowerowy R10, którego długość wynosi 588 km i przebiega przez tereny województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Rowerzyści, którzy zdecydują się na taką wyprawę z pewnością muszą mieć dobrej jakości rower, jak i specjalny strój, w którym będzie im wygodnie podczas tak długiej trasy. 

Podczas jazdy tym szlakiem rowerowym będziemy mijać następujące miejscowości: Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów – Rewal – Kołobrzeg – Mielno – Darłowo – Jarosławiec – Ustka – Łeba – Władysławowo – Puck – Błądzikowo – Rzucewo – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Elbląg – Frombork – Braniewo – Gronowo.

Na trasę R10 warto zabrać znajomych lub rodzinę, pokonywanie kolejnych kilometrów w grupie z pewnością będzie łatwiejsze i co najważniejsze, przyjemniejsze!

Fot 1. Materiał własny

Jura Krakowsko-Częstochowska – fantastyczne krajobrazy i szlaki rowerowe

Naszą kolejną propozycją na weekendowy wyjazd jest Jura Krakowsko-Częstochowska, którą z całą pewnością możemy zaliczyć do jednej z najciekawszych regionów w naszym kraju, zarówno pod względem historycznym, jak i krajobrazowym. Jura leży między Krakowem a Częstochową i tworzy pas długości, który wynosi około 80 kilometrów.

Krajobraz Jury tworzą wapienne ostańce wysokie na kilkadziesiąt metrów, a także powstałe w wyniku procesów krasowych jaskinie. Warto też wybrać się na Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd (190 km długości) – wielbiciele spacerów i slowjoggingu również mogą korzystać z tej trasy. Na tych terenach znajduje się też wiele zamków, które można zwiedzić, do najciekawszych możemy zaliczyć: Zamek w Pieskowej Skale w Ojcowskim Parku Narodowym, Zamek w Ojcowie i Zamek w Mirowie.

Łeba – idealne miejsce na odpoczynek i nabranie sił

Jeżeli będziemy chcieli odpocząć od codziennych problemów i nabrać sił na nowe wyzwania, warto wybrać się do Łeby – jednego z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. W tej miejscowości oprócz pięknych plaż znajduje się wiele fantastycznych okolic wypełnionych przyrodą. Ponadto Łeba daje szansę na poznanie ciekawej kultury!

W przypadku, gdy pływanie i plażowanie trochę się nam znudzi można pomyśleć o wybraniu się na wycieczkę. Jakie miejsca odwiedzić w Łebie? Na pewno ruchome wydmy stanowiące część Słowińskiego Parku Narodowego. Polecamy też spacer deptakiem przy rzece Łebie i zobaczenie średniowiecznego kościół św. Jakuba i kamiennych kręgów “Gotów”.

Weekend w Olsztynie – jakie atrakcje turystyczne gwarantuje stolica Warmii?

Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszy się Olsztyn, który jest stolicą Warmii. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas w otoczeniu jezior, lasów i przyrody. Miłośnicy architektury również znajdą coś dla siebie w tym mieście! Jak dobrze spędzić weekend w Olsztynie?

Najpierw możemy wybrać się nad jezioro Ukiel – nad jego brzegiem niedawno powstała nowa plaża i centrum rekreacyjno-wypoczynkowe. Szczególnie zachęcamy do wypożyczenia kajaków lub łódek i pływania po jeziorze! W Olsztynie warto również zwiedzić zabytkową starówkę z Wysoką Bramą oraz czytelnym układem urbanistycznym, bazylikę pw. św. Jakuba i planetarium.

Fot 2. Materiał własny

Weekend na szlaku turystycznym w Górach Świętokrzyskich

Naszą ostatnią propozycją na krótki weekendowy wyjazd są Góry Świętokrzyskie, które znajdują się na ogromnym obszarze oferującym mnóstwo atrakcji dla turystów! Co zwiedzić w tym regionie Polski? Poniżej przedstawiliśmy kilka propozycji, które są warte uwagi. Zapoznaj się i sprawdź, gdzie się wybrać! Możesz sprawdzić też 7 najważniejszych atrakcji Gór Świętokrzyskich.

Koniecznie należy odwiedzić Świętokrzyski Park Narodowy, w którym znajdziemy piękne szlaki turystyczne, Bazylikę na Świętym Krzyżu, klasztor bernardynek na Świętej Katarzynie czy rozległe gołoborze. Warto też zobaczyć zabytkowe miasteczko Bodzentyn z ruinami zamku biskupów krakowskich oraz okolice Kielc z ruinami zamku w Chęcinach czy ruinami pałacu Tarłów w Podzamczu Piekoszowskim, skansenem w Tokarni, jaskinią Raj i Centrum Neandertalczyka.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu