WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Jak uprawiać sport, gdy brak Ci czasu albo pieniędzy?

09 sierpień 2019
#PORADY

Czas to pieniądz. A gdy brakuje Ci ich obu, nie zawsze łatwo jest trenować. Istnieje jednak sposób, by poradzić sobie w takich sytuacjach.

Mówiąc ściśle, z definicji sport jako aktywność polegająca na tym, że ciało się rusza, pływa, biega, kopie piłkę (że wspomnimy tylko kilka najlepszych przykładów), nie kosztuje zbyt wiele. To już zatem dobry start – zmierzamy bowiem właśnie w tym kierunku.

Jeśli Cię na to nie stać, są takie dyscypliny, które pozostawią Twój portfel nietknięty i które możesz uprawiać sam lub z przyjaciółmi: sesje biegowe, popołudniowe mecze koszykówki czy siatkówki w parku, treningi jogi w domu lub na zewnątrz, fitness walking albo wędrówki ze znajomymi itd. Nawet mając niewielki budżet, możesz uprawiać dużo sportu każdego dnia bez napadania na bank.

bieganie

Fot 1. Materiał własny | Bieganie po mieście da Ci wiele satysfakcji i nie obciąży Twojego portfela

Porównywanie cen

Bądźmy szczerzy, niektóre kluby oferują bardzo przystępne ceny za członkostwo i możliwość korzystania z regularnych zajęć. Jeśli nie narzekasz na nadmiar funduszy, rozejrzyj się i porównaj oferty. To samo dotyczy na przykład wstępu na pływalnię – różne obiekty mają różne ceny, nie wahaj się więc podpytać o więcej szczegółów. Niektóre wspólnoty oferują również zniżki, często dla dzieci, na rejestrację w danym klubie czy grupie. Szybki telefon do urzędu miasta – który łatwo jest przecież wykonać – bywa naprawdę pomocny. W ten sposób możesz uzyskać informacje o dostępie do obiektów sportowych w swojej miejscowości – przykładowo bieżnia lekkoatletyczna na stadionie często jest bezpłatna dla mieszkańców. A nie zawsze to wiemy… A jeśli chodzi o wyposażenie, nie trzeba wydawać połowy wypłaty na odpowiedni strój. Odwiedź jeden ze sklepów Decathlon, a sam się przekonasz (z reklamy w tym artykule? Nie, absolutnie!). W tym przypadku również porównaj ceny i skompletuj swój zestaw, nie pozbywając się całej gotówki naraz.

decathlon

Fot 2. Materiał własny | Aktywny marsz ze znajomymi, to alternatywa do siedzenia na kanapie w domu

Organizacja i wyobraźnia

Odmienną kwestię stanowi brak czasu. Jednym z rozwiązań jest bycie super zorganizowanym i zmotywowanym, tak by maksymalnie optymalizować wolny czas, nawet jeśli masz go mało i tylko podczas przerw na lunch lub o 6 rano. Jeśli przygotujesz się zawczasu i będziesz miał pod ręką gotową torbę na siłownię, wykorzystanie tych okazji przyjdzie Ci znacznie łatwiej. Każdy sposób jest dobry: 50 brzuszków przed porannym prysznicem, zakończenie drogi do pracy przebieżką zamiast autobusu, schody zamiast windy itd. Krótko mówiąc, włączaj niewielkie dawki sportu w różne codzienne sekwencje czynności. Kilka ruchów tu, parę kroków tam… Zanim dotrzesz na miejsce, będziesz miał za sobą niemal cały, kompletny trening!

decathlon

Fot 3. Materiał własny | Schody zamiast windy i już masz za sobą pierwszą aktywność fizyczną

A jakie są Twoje sposoby na uprawianie sportu, gdy brakuje Ci czasu i pieniędzy? Czekamy na Twoje wskazówki!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu