WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Najlepsze sporty na odprężenie

27 listopad 2019

Czy często się czymś martwisz? Potrzebujesz rozładować napięcie nagromadzone w ciągu dnia? Możesz spróbować sportu! Jest wiele dyscyplin, dzięki którym na co dzień osiągniesz stan bliższy zen. Oto kilka przykładów.


Boks

Ten szlachetny sport często przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o aktywności, która pomoże nam się rozładować. Cóż może być bardziej ekscytującego od ciosów w worek aż do wyczerpania lub walki z przeciwnikiem (oczywiście z ochraniaczami)? Oprócz skutecznego treningu cardio i zwiększania siły mięśni boks wydobędzie z Ciebie więcej energii, niż się spodziewasz!

Fot 1. Materiał własny

Bieganie

Para dobrych butów, odpowiedni strój i jesteś gotowy! Bieganie daje Ci niepowtarzalną możliwość zapomnienia o całodziennym stresie i całkowitego oczyszczenia umysłu już po kilku kilometrach. Możesz biegać w parku, w lesie, na plaży – wybierz przyjemne otoczenie, które sprawi, że jeszcze bardziej się zrelaksujesz.

Fot 2. Materiał własny

Jazda na rowerze

Czy ćwiczysz w domu, czy też na zewnątrz, rower to doskonały sposób na relaks i pozbycie się stresu. Możesz urozmaicać otoczenie i styl jazdy – kolarstwo górskie w lesie, szosowe po ulicach albo BMX w skateparku.

Fot 3. Materiał własny

Taniec

Masz poczucie rytmu? Nawet jeśli nie, zdecydowanie zachęcamy, byś spróbował tańca – nauka choreografii wymaga sporej dawki koncentracji, więc wszelkie zmartwienia znikną błyskawicznie! Masz do wyboru najróżniejsze style w zależności od swoich upodobań: balet, modern/jazz, taniec afrykański itd.

Fot 4. Materiał własny

Squash

Lubisz biegać tu i tam? Zatem squash to coś dla Ciebie! Ten niezwykle energetyczny sport to doskonały sposób, by całkiem się rozładować podczas przerwy na lunch lub po ciężkim dniu. Tylko uważaj, by umyślnie nie celować w przeciwnika, ot tak sobie, dla zabawy…

Fot 5. Materiał własny

Mamy nadzieję, że znajdziesz swój sposób, by zrelaksować się dzięki którejś z tych aktywności! Daj nam znać, który sport wybierasz, gdy czujesz, że potrzebujesz odprężenia.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu