WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Powody, dla których warto pokochać sport na nowo

01 październik 2018
#PORADY

Sport jest dla Ciebie czymś dalekim od zabawy i naprawdę niewiele rzeczy na świecie mogłoby Cię skłonić do fizycznej aktywności. Zdajesz sobie jednak sprawę, że ruch jest dla Ciebie dobry, mamy więc dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci się zmotywować…

ZADBAJ O DOBRY NASTRÓJ

     Czyż nie czujesz się lepiej po udanym treningu? Przyczyną jest ćwiczenie dobrego nastroju! W trakcie aktywności fizycznej nasz mózg wydziela endorfiny, zwane hormonami szczęścia.

Fot 1. Materiał własny | Ćwicz swój dobry nastrój!

Następnie trafiają one do systemu nerwowego, tkanek i krwi, wywołując dobre samopoczucie. Jeśli więc chcesz się cieszyć napływem endorfin, musisz się ruszać! Gdy uprawiasz sport, reaktywujesz tę radość z wykonywania ćwiczeń i radość z życia. Warto spróbować, by wprowadzić się w dobry nastrój, prawda? 🙂

ĆWICZ 22 MINUTY DZIENNIE

      Zawsze mówiono Ci, że sport jest dobry dla zdrowia. I to jest dobry powód, bo aktywność fizyczna przynosi same korzyści. Zwiększa wytrzymałość, utrzymuje mięśnie i kości w dobrej kondycji, redukuje ryzyko zachorowań, pomaga pozbyć się stresu i tak dalej. Ale co z pracą, rodziną, przyjaciółmi? Nie zawsze łatwo jest znaleźć czas na zadbanie o własną kondycję. Nie ma jednak sensu katowanie się długimi treningami tylko po to, by poczuć się lepiej. Dlaczego więc nie wstać trochę wcześniej i nie poćwiczyć rano? Kilka prostych ćwiczeń rozciągających i idealna pobudka gotowa!

Fot 2. Materiał własny | Pamiętaj, by Twoje dzieci aktywnie uczestniczyły w zajeciach z wychowania fizycznego

PRZYJMIJ POZYTYWNE NASTAWIENIE

      Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie pokazania swoich ciał publicznie i obawiają się spojrzeń innych ludzi, podczas gdy one ćwiczą. Oznacza to, że nieumyślnie wtłaczają się w sytuację, w której nie czują się swobodnie, a pobyt na siłowni je paraliżuje. Aby na nowo odkryć radość z uprawiania sportu, musisz przezwyciężyć tę psychiczną blokadę. Pierwsza rzecz to akceptacja swojego ciała, by zapewnić sobie dobre samopoczucie. Każda kobieta jest inna, jej figura także! Wiele Cię ominie, jeśli nie skorzystasz z zalet fizycznej aktywności dla Twojego ciała i ducha.

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIĄ AKTYWNOŚĆ

     Nie ma nic bardziej zniechęcającego od robienia czegoś, co nie sprawia przyjemności. Jeśli chcesz nauczyć się kochać sport, upewnij się, że wybierasz aktywność, która przynosi Ci radość. To absolutna podstawa dobrej zabawy. W zależności od tego, kim jesteś, urozmaicaj sportowe zajęcia, aby się nie znudzić.

Znasz już kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym nauczysz się na nowo kochać sport! Nie wprowadzając rewolucji, zacznij od akceptacji własnego ciała, działaj powoli i pamiętaj o wszystkich korzyściach, jakie sport ma dla Twojego zdrowia.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu