WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Sport na urlopie – jak to połączyć?

31 sierpień 2018
#PORADY

Jesteś na wakacjach, gotów na absolutny relaks i bezgraniczny odpoczynek; Twoje ciało niecierpliwie oczekuje tych chwil, w których będzie się mogło całkowicie odprężyć. Jeśli ćwiczysz regularnie, to owszem – urlop będzie idealnym momentem na przerwę w treningach i regenerację organizmu. Ale może to nie potrwać zbyt długo…

Nowe sporty

 Wakacyjne kurorty często obfitują w miejsca zachęcające do uprawiania sportu. Obserwując, jak szmaragdowozielona rzeka opływa skalną ścianę, możesz nagle nabrać ochoty, by wskoczyć do kanoe lub kajaka. Sama ściana skalna może Ci podsunąć myśl, że fajnie byłoby się powspinać. A droga, którą obrałeś, by dotrzeć do tego punktu widokowego – czyż nie zachęca do przejażdżki na rowerze? Czas urlopowej rekreacji jest świetną okazją do odkrywania nowych sportów.

Fot 1. Materiał własny | Wakacje? Wypróbuj nowe sporty!

Terminarz do kąta!

Ustalanie rygorystycznego programu ćwiczeń mija się z celem – wakacje nie są po to, by wypełniać terminarz po brzegi. Zamiast tego posłuchaj instynktu i ruszaj się wtedy, gdy masz na to ochotę. Poranny szybki spacer brzegiem morza bywa ekscytujący. Spędzając piękny słoneczny dzień na plaży z przyjaciółmi, masz idealną szansę wzmocnić swoje mięśnie dzięki grze w siatkówkę plażową lub popracować nad równowagą na desce stand up paddle. Urok wakacji polega na przełamywaniu codziennej rutyny i wykorzystywaniu okazji do uprawiania sportu bez wcześniejszego planowania.

Fot 2. Materiał własny | Nie bój się eksperymentować!

Bardziej regularna aktywność

 Urlop może też być szansą, by oddać się bardziej regularnym ćwiczeniom. Przez te parę tygodni będziesz mógł zapomnieć o torach na basenie i z radością popływać w morzu: rano, w południe, nocą. Poczujesz, jak poprawia się Twoja technika i kontrola oddechu. I to jest cała zabawa. Chcesz wyrzeźbić ciało? Świetnie: Twój hotel organizuje poranne zajęcia z aquafitnessu, a Ty idziesz na nie z uśmiechem. Nie wspominając o zimowych wypadach sportowych, kiedy to całe dnie spędzasz na stoku. Urlop motywuje Twoje ciało do ruchu każdego dnia, nie czyniąc ze sportu przykrego obowiązku. To dopiero wyczyn!

Fot 3. Materiał własny | A może zajęcia z aquafitnessu?

Sport a turystyka

W ciągu kilku ostatnich lat coraz więcej turystów zaczęło się rozglądać za ofertami sportowych wakacji. Odkrywanie miasta na rowerze z wiatrem we włosach, przemierzanie regionu z kijami trekkingowymi w dłoniach, poznawanie linii brzegowej na desce surfingowej, podziwianie otoczenia podczas meczu golfowego – wszystkie te aktywności stale się rozwijają i świadczą o istnieniu rynku związanego z aktywnym wypoczynkiem. To fantastyczny sposób na zadbanie o siebie, wspólne przeżywanie przygód z innymi ludźmi i odkrywanie naturalnego oraz kulturowego piękna naszego świata!

Fot 4. Materiał własny | Golf nadal jest sportem niszowym

Sport i wakacje? Jesteś ekspertem! Podziel się z nami swoim doświadczeniem 🙂

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu
SPORT W ŻYCIU

Dlaczego warto uprawiać sport? Poznaj najważniejsze powody zdrowotne!

Dlaczego warto uprawiać sport? Poznaj najważniejsze powody zdrowotne!

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu