WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

TOP 8 sposobów na aktywny dzień

02 kwiecień 2020
#PORADY
#SPRZĘT

Zdajemy sobie sprawę, że siedzenie w domu może robić się coraz nudniejsze, pomysły na żonglerkę i seriale zaczynają się wyczerpywać, a Twoje psy nie chcą nawet wstawać z posłania, gdy szukasz smyczy, żeby po raz trzeci tego dnia wyjść na spacer. Nie martw się! Pędzimy do Ciebie z pomocą i kilkoma propozycjami, jak spędzić czas na świeżym powietrzu.


Tenis

Nie masz kortu tenisowego? Nic straconego, u nas też się nie zmieścił, ale ćwiczyć możesz z piłeczką na lince. Potrzebujesz jedynie trochę płaskiego podłoża, a zmęczysz się porządnie. Elastyczna linka powoduje, że po każdym odbiciu piłeczka wraca do Ciebie, możesz więc trenować zarówno technikę odbicia, jak i podbieganie do piłki i prawidłowe ustawienie. A dla dzieci sprawdzi się w grze zestaw do speedballa z miękką kauczukową piłką – grać można zarówno samemu, jak i w parze.

Koszykówka

Tak jak i my, czekasz z utęsknieniem na powrót meczów NBA? Wykorzystaj ten moment na doskonalenie techniki kozłowania – slalom i kozłowanie pod nogą opanowane? Dzieciom pokaż trening koordynacji z dwoma piłkami (jedna do kosza, druga mniejsza, np. tenisowa) lub tor przeszkód zakończony rzutem do kosza, żeby poczuły się jak podczas słynnego Skills Challenge NBA.

Fot1. Materiał własny

Trampolina

Skakanie na trampolinie to fantastyczna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. A wiesz, że poza dostarczaniem rozrywki trampolina wpływa także na rozwój dziecka? Podczas skakania możemy zaktywizować praktycznie każdą grupę mięśni, poprawić ogólną sprawność i koordynację ruchową. Ruch na trampolinie jest amortyzowany, dzięki czemu nie obciąża organizmu. Pamiętaj jednak o zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Fot 2. Materiał własny

Badminton

Kto nie grał kiedyś na podwórku w popularną kometkę? Drugie oblicze badmintona jest dużo bardziej wymagające – to w rzeczywistości bardzo szybki i techniczny sport. Litry potu wylane na treningach i włączony instynkt wojownika. Rekord prędkości lotki to przecież prawie 500 km/h, zawodnicy podczas meczu przebiegają po boisku kilka kilometrów, odbijając lotkę kilkaset razy! Jednak na początek przygody wystarczą dwie rakiety, lotki i siatka. Zacząć można w każdym wieku, a emocji i adrenaliny nie zabraknie przy żadnej rodzinnej rozgrywce, nawet tej, w której stawką jest poobiedni deser!

Fot 3. Materiał własny

Tenis stołowy

Pamiętam, jak w szkole podstawowej wieczorami grywało się z rodzicami na stole kuchennym. Siatka przymocowana do patyczków od balonów lub wykałaczek szaszłykowych, stół z zaokrąglonymi rogami… Jednak prawdziwy stół, nawet w wersji mini, powoduje, że piłeczka odbija się o niebo lepiej, a topspin zaczyna wychodzić. Oczywiście, na ministole gra się całkiem inaczej, ale można go wykorzystać do nauki lub doskonalenia krótkich piłek – podań i serwisów.

Łucznictwo

A może poprzez sport spróbować pracy nad swoimi słabszymi stronami? Home office wydawał się spełnieniem marzeń, godzinami spędzonymi w dresie przy kawie, jednak każdy kolejny telefon coraz bardziej Cię denerwuje? A może dzieci szaleją pomiędzy lekcjami? Spróbuj łucznictwa! Tutaj musisz skupić się na celu, wydobyć całą swoją cierpliwość. Uspokoić się, wymierzyć, odpowiednio ustawić… Chwila nieuwagi i strzała ląduje poza tarczą. Szlifuj technikę i pracuj nad precyzją!

Fot 4. Materiał własny

Piłka nożna

Piłka nożna w ogrodzie to świetne rozwiązanie zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów tego sportu. Rodzinny mecz czy wielki turniej… 1×1, drybling, strzał! A może szlifowanie strzałów w okienko? Do dyspozycji masz bramki różnej wielkości! Grę możesz urozmaicić treningiem, ćwicząc koordynację, szybkość, prowadzenie piłki i zwody. Tor przeszkód, slalom i świetna zabawa gwarantowana.

Latawce i frisbee

Jeśli tylko masz miejsce na działce, ostatnie wietrzne dni wydają się idealnym sprzymierzeńcem latawców. Kto nie marzył o próbie sterowania profesjonalnym latawcem! Spróbuj zacząć od mniejszego i sprawdź, czy się wciągniesz! A gdy wiatr się uspokoi, zagraj z rodziną we frisbee – ta prosta gra pozwala aktywnie się bawić w każdym wieku. Tak na marginesie, wiesz, że istnieje dyscyplina sportowa ultimate frisbee, w której 7-osobowe zespoły rywalizują o zdobycie jak największej liczby punktów właśnie z użyciem dysku frisbee?

To tylko kilka przykładów, jak możesz urozmaicić czas w domu. W każdej z tych aktywności połączysz rozwój, naukę, sprawność i dobrą zabawę. Jaki sport wybierzesz dla siebie?

Dominika Niemyska Decathlon Warszawa Okęcie
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Okęcie w Warszwie – chętnie doradzę Wam w w kwestii kilku sportów: kolarstwa, triathlonu, sportów wodnych i sportów siłowych. Ponadto, interesuję się też fizjoterapią i jestem trenerem personalnym. Możesz skontaktować się ze mną mailowo: dominika.niemyska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Na co dzień możesz mnie spotkać w sklepie Decathlon Okęcie w Warszwie – chętnie doradzę Wam w w kwestii kilku sportów: kolarstwa, triathlonu, sportów wodnych i sportów siłowych. Ponadto, interesuję się też fizjoterapią i jestem trenerem personalnym. Możesz skontaktować się ze mną mailowo: dominika.niemyska@decathlon.com. Do zobaczenia!
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY
Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu