WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Uprawianie sportu ze zwierzętami

27 listopad 2019
#PORADY

Twój czworonożny przyjaciel jest zawsze u Twego boku, z wyjątkiem sytuacji, gdy uprawiasz sport? Oto kilka wskazówek, jak możecie wspólnie spędzać ten świetny czas!


Czy Twój labrador to miłość Twego życia, a głaskanie kota uważasz za najlepszy sposób na pozbycie się stresu? Ja też i nic na to nie poradzę – zwierzęta są dla nas źródłem inspiracji i po prostu je kochamy. Dlatego Marlena zaczęła jeździć na kucykach. Jeśli chcesz uprawiać sport, mając bezpośredni kontakt ze zwierzętami, polecamy jazdę konną w przeróżnych odsłonach – któraś z nich z pewnością przypadnie Ci do gustu! Wróćmy jednak do tematu i do różnych sposobów na uprawianie sportu ze swoim zwierzakiem.

Od biegania do wiosłowania

Marlena i jej owczarek australijski Olaf są nierozłączni. Postanowiła pójść z nim do psiej szkoły, gdy był jeszcze szczeniakiem. „Chodziło o to, by przeszedł podstawowe szkolenie i mógł razem ze mną biegać” – wyjaśnia właścicielka Olafa. Od tamtej pory dwójka przyjaciół przebyła sporo kilometrów, a nawet odkryła, jak fajnie jest razem popływać na stand up paddle. Nigdy nie jest za późno na przeszkolenie psa tak, by zachowywał się odpowiednio, kiedy wychodzicie wspólnie pobiegać. A zatem nawet jeśli adoptujesz nieco starszego czworonoga, wciąż może się on nauczyć biegać razem z Tobą.

Fot 1. Materiał własny

Opieka weterynaryjna

„Zanim zabierzesz swojego psa na przebieżkę czy przejażdżkę rowerem, koniecznie podejmij kilka środków ostrożności. Po pierwsze upewnij się, że pies osiągnął swój docelowy wzrost” – wyjaśnia psia behawiorystka, Marion Fasquelle. „Musisz mieć także pewność, że jest on fizycznie zdolny do biegu obok ciebie w tempie szybszym niż podczas zwykłego spaceru”. Dobrze jest wykonywać regularne badania kontrolne u weterynarza, zwłaszcza żeby sprawdzić, czy stawy psiaka funkcjonują prawidłowo. Wszystkie rasy psów są zdolne do ćwiczeń. Jednak długość treningów może się różnić w zależności od temperamentu zwierzęcia.

Fot 2. Materiał własny

Odpowiednie wyposażenie

Możesz postawić na pas ze smyczą z systemem amortyzacji. Dzięki niemu podczas biegu będziesz miał wolne ręce i nie stracisz równowagi, gdy pies szarpnie smyczą lub zmieni kierunek. „Jeśli pies jest odpowiednio wyszkolony, a otoczenie temu sprzyja, to może też biec obok swego pana bez smyczy” – dodaje behawiorystka.

Fot 3. Materiał własny

Możesz również uprawiać inne sporty ze swoim domowym pupilem. Wypróbuj na przykład gimnastykę lub jogę pod sceptycznym spojrzeniem swego kota. Najważniejsze, byście spędzali razem czas. A czy Ty uprawiasz sport ze swoim zwierzakiem? Jeśli tak, to jaki? Opowiedz nam o tym!

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!

Jak zmotywować się do ćwiczeń? TOP 10 wskazówek!
SPORT W ŻYCIU

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym

5 nawyków, które uczynią Twoje życie lepszym
FITNESS, SPORT W ŻYCIU

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

Sport w domu bez (lub prawie bez) sprzętu

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu