WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Wędkarskie prezenty - 5 pomysłów co kupić i trafić

16 grudzień 2016

​Zapewne wielu z Was ma wśród rodziny czy znajomych zapalonych lub początkujących wędkarzy, a gdy przychodzą święta, imieniny, urodziny wpadacie na pomysł, „Może by tak kupić mu coś przydatnego nad wodą?”. Idziecie do sklepu, rozglądacie się, wszędzie pełno dziwnych rzeczy, do czego one służą?! Pytacie sprzedawcy, a on zadaje Wam jeszcze dziwniejsze pytania. Co zrobić w takiej sytuacji? Przedstawię Wam tu kilka uniwersalnych pomysłów, dla wędkarzy rozpoczynających przygodę, jak i dla tych bardziej zaawansowanych.

Wybierając się do sklepu po wędkarski prezent, dobrze jest wiedzieć, jaką metodą łowi przyszły obdarowany-metoda spławikowa, gruntowa, karpiowa, muchowa czy spinningowa- to już da nam wiele w poszukiwaniach i pomoże sprzedawcy doradzić Wam. Podstawową rzeczą, którą myślę nie pogardzi żaden wędkarz, są wszelkiego rodzaju pudełka i skrzynki.

Pudełka oraz skrzynki

Każdy wędkarz potrzebuje do uprawiania swojego hobby wielu elementów, które gdzieś musi pomieścić i transportować. Dobrą opcją są pudełka i skrzynie, ale co ważne ! Tylko te przeznaczone do wędkarstwa, ponieważ pudełka na np. śrubki potrafią wchodzić w reakcję z przynętami gumowymi i rozpuszczać je.

Okulary polaryzacyjne

Okulary polaryzacyjne to przedmiot, którym nie powinien gardzić żaden człowiek spędzający dużo czasu nad wodą, a niewątpliwie takimi osobami są wędkarze. Okulary nie tylko zabezpieczają nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym, ale także pozwalają nam więcej widzieć, poprzez niwelację odbicia światła od lustra wody- jest to szczególnie ważne podczas łowienia kleni czy pstrągów kiedy to często ,musimy obserwować naszą przynętę w wodzie.

Zestawy przynęt

Myślę, że żaden wędkarz, który poluje na drapieżniki nigdy nie pogardzi naddatkiem przynęt. To element zestawu, który chyba najszybciej się zużywa i jest bardzo często tracony. Zanim zdecydujemy się na zakup takiego prezentu, musimy uzyskać podstawową informację-co łowi przyszły obdarowany? Szczupaki? Okonie? Sandacze, a może klenie czy pstrągi? Nastawiając się na każdą z tych ryb, dobierzemy przynęty o trochę innej specyfice.

Torby wędkarskie

Torby wędkarskie to bardzo uniwersalne prezenty. Powinny przydać się każdemu wędkarzowi. Zmierzając do swojej miejscówki nie zawsze mamy możliwość podjechać samochodem pod samą wodę, bądź po prostu łowiąc aktywnie (spinning,mucha), potrzebujemy mieć przy sobie sporo przynęt i akcesoriów, aby móc dopasować się do łowiska.

Bony oraz karty podarunkowe

Często wybieranym oraz bardzo racjonalnym prezentem są karty podarunkowe oraz bony do sklepów wędkarskich. Osoba obdarowana otrzymując taki bon, ma większe pole do popisu i sama wybiera to czego tylko chce oraz potrzebuje. Osobiście wolę właśnie taką formę prezentów wędkarskich, ponieważ mogę zaszaleć i zakupić to wszystko czego aktualnie potrzebuję, albo to w czym kończy mi się zapas, a wiem, że jest dobre.

Kończąc mój „katalog” pomysłów prezentowych, myślę sobie, że

trafiony prezent przynosi wiele uśmiechu i radości obdarowanej osobie, a o to chyba w tym wszystkim tak naprawdę chodzi.

Jedni cieszą się z tych najmniejszych, zaś drudzy z bardziej wyszukanych prezentów i warto czasem zadać sobie trochę trudu, zakupić coś co wywoła naprawdę duuużego banana na twarzy drugiej osoby.

Kuba

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE ARTYKUŁY

WĘDKARSTWO

Caperlan Wixom-5 210L – wędka na okonia i nie tylko

Caperlan Wixom-5 210L – wędka na okonia i nie tylko
WĘDKARSTWO

Wędkarstwo podlodowe

Wędkarstwo podlodowe
WĘDKARSTWO

Street fishing - co to takiego?

Street fishing - co to takiego?

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu