WYBIERZ DYSCYPLINĘ SPORTU

Czy istnieje magiczna pigułka spalająca tłuszcz?

18 listopad 2016

„Pomaga spalać tłuszcz od pierwszej minuty stosowania”. „-5cm w miesiąc”. „Najskuteczniejszy produkt na rynku”. Producenci prześcigają się między sobą w tworzeniu coraz to nowszych produktów, które rzekomo mają pomóc Ci spalać tłuszcz, ba! Nawet robić wszystko za Ciebie! Skoro tak, to chyba możesz łyknąć 2-3 tabletki i spokojne iść na szarlotkę z lodami i bitą śmietaną… no bo w końcu to działa, czyż nie?

Nie jestem zwolennikiem żadnych cudownych płynów czy tabletek, które pomagają zwalczać tłuszcz. Ne mam zamiaru negować ich działania, jednak uważam, że większość z nich to bardzo drogie i ładnie opakowane placebo… A przecież wystarczy zmienić kilka rzeczy i sami bez tych specyfików rozprawimy się z naszymi bolączkami.

Zacznijmy od tego, że aby zwalczyć tłuszcz, trzeba się… ruszyć. Siedzenie na kanapie nie pomoże Ci zgubić tego, co sobie wyhodowałaś przez ostatni czas. Ciężka praca oraz cierpliwość pomogą Ci osiągnąć cel. Możesz robić to na kilka sposobów – skoro tutaj jesteś, to wiesz, o czym jest ten blog i jak różni ludzie opisują tu swoją aktywność fizyczną więc znajdź swój sposób na walkę z kilogramami (o tym, jak ja wybierałam możesz przeczytać tutaj). Pamiętaj, że pot to łzy tłuszczu, więc jeśli kończysz trening z ułożonymi włosami i w nienagannym stroju – wiedz, ze coś jest nie w porządku.

https://66.media.tumblr.com/4d75774882a9a1c153f2cd22c33fb45b/tumblr_oguu0rJytX1voqxxlo1_1280.jpg

Bardzo dobrym treningiem na przyspieszenie metabolizmu i walkę z tłuszczem jest tabata. Jest to 4 minutowy trening (tak, 4 minuty!) dzielony w sekcjach: 20 sekund  wykonywania ćwiczenia do 10 sekund odpoczynku. W ciągu tych 20 sekund dajesz z siebie 200% mocy. Serie powtarza się 8 razy. Jest to trening wysoce intensywny i nastawiony na przemiany beztlenowe.  Wiele klubów fitness wprowadziło do swoich harmonogramów takie treningi, ponieważ są one świetne. Dlaczego? A dlatego, że najciekawsza część dzieje się dopiero PO treningu. Kilka godzin po treningu przyspiesza metabolizm. Poprzez tabatę stymulowane są także nasze procesy metaboliczne, a co za tym idzie tkanka tłuszczowa spala się szybciej.

Z interwałami nie należy jednak przesadzać. A dlaczego to już temat na osobny wpis 🙂

Duże znaczenie ma także dieta (o znaczeniu słowa „dieta” możesz poczytać tu). Warto do swojego  dnia wprowadzić kilka produktów, które przyśpieszą metabolizm. Są nimi: cynamon, cielęcina, olej lniany, czosnek, cytrusy, chilli, imbir, kurkuma, kawa, zielona i czerwona herbata.

http://4fitnessnfashion.tumblr.com/

Trzy ostatnie możesz bez problemu włączyć w swój dzień. Zamiast porannego kakao zielona herbata czy kawa bez cukru. Cukier to tak naprawdę zabójca smaku. Przeczytałam na profilu jednej z gwiazd fitnessu, że jeśli po odstawieniu cukru, nie przypada Ci do gustu smak danej rzeczy, to tak naprawdę nigdy jej nie lubiłaś. Lubiłaś tylko ten słodzony, sztuczny dodatek. I to jest dla mnie święta prawda. Bardzo długo przyzwyczajałam się do smaku herbaty, aż w końcu, kiedy dziś mam sięgnąć po słodzoną, wolę nic nie pić. Podobnie mam z kawą. Niedawno postanowiłam przetestować magiczne sosy 0 kcal. Uznałam, że mogę dodać sobie łyżeczkę tego specyfiku do porannej czarnej. Jakie było moje zaskoczenie, ze to jest paskudnie… za słodkie… Koniec z takimi eksperymentami!

Podsumowując: nie ma tabletki, która zrobi wszystko za Ciebie i rano obudzisz się wyglądając jak Mel B czy Jillian Michaels. Każda z nas musi sobie ciężko zapracować na swój wymarzony wygląd zarówno w kuchni, jak i na siłowni, jak i w … głowie. Pozytywne myślenie i konsekwentne dążenie do celu zapewnią Ci sukces. Kiedy trzymasz brodę wysoko i krzyczysz z podniesioną głową nic nie jest w stanie Cię zatrzymać.

https://65.media.tumblr.com/441c7b381ad59714e4fff54ebacd3864/tumblr_oguqhgJfIA1sphtg9o1_500.jpg

A czy da się stworzyć sobie coś pysznego, niedrogiego i szybkiego? Da się i o tym będzie kolejny wpis.

Czekam na Twoje opinie o cudach w płynie, które odwalają całą robotę za Ciebie.

Polub artykuł
Komentarze Chmurka komentarza
Udostępnij

ŚLEDŹ
DECATHLONPOLSKA
NA INSTAGRAM

#SprawdzaSiewSporcie #SportzDecathlon #PasjaDoSportu